SATILAN ÜRÜNLER VE UYGULAMALARIMIZ
FUJİ MARKA İNVERTER
      FUJİ MARKA İNVERTER
         UYGUN FİYATLAR

       CEP: 0545 8563057


      

MİTSUBİSHİ FREKANS İNVERTER TEKNİK AÇIKLAMALARI

 

   SİPARİŞLERİNİZ SİPARİŞ TEYİD FORMU ONAYLANDIKTAN VE ÜÇRETİ BANKA HESABIMIZA EFT VEYA HAVALE OLDUKTAN SONRA MALZEMELER KARGO İLE ADRESLERİNİZE TESLİM EDİLİR.

AC SÜRÜCÜLERDE SATIŞ ÖNCESİ VE SATIŞ SONRASI TEKNİK DESTEK MONTAJ VE SERVİS  STOKTAN MALZEME TEMİNİ ÜRÜNLERE AİT TEKNİK BİLGİLERLE SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZE  KONUSUNDA UZMAN ELEMANLARIMIZLA HİZMET VERMEKTEYİZ.

                 

SİPARİŞ TELEFONLARIMIZ: 

 CEP    : 0545 856 30 57

    

 EMAİL: mgurotomasyon@gmail.com


                     

 

Her Türlü Sürücü Uygulaması İçin Akıllı Çözümler

Frekans inverteri

Frekans inverterleri Mitsubishi Electric'in fabrika otomasyonu sistemlerinin önemli bir bileşenidir. 30 yıldan fazla ve dünya çapında satılan 14 milyondan fazla cihazla Mitsubishi Electric hala sürekli olarak değişken hızlı sürücü teknolojisine yenilikler getirmektedir. Son nesil 64 bit RISC işlemciler, gelişmiş yazılım modelleri ve en modern güç elektroniği teknolojisi bugünün Mitsubishi Electric değişken hızlı sürücü çözümlerini, hem güçlü hem de kullanımı kolay çözümler hale getirmektedir. Mitsubishi Electric farklı pazar ve müşterilerin özel ihtiyaçlarına yönelik olarak yenilikçi, açık, esnek ve güvenilir sürücü çözümleri sunmaktadır.

Mitsubishi frekans inverterleri Avrupa Birliği 2006/95/EC düşük gerilimli cihaz talimatında ve 2006/42/EG makine talimatında belirtilen tüm standart ve özellikleri karşılar. Tüm ürünler 89/336/EEC’ye konu olan CE belgelerine, aynı zamanda UL, cUL ve DNV belgelerine ve Rusya pazarı için belgelendirmeye sahiptir. Bütün önemli koruma fonksiyonları standart donanım olarak yer almaktadır ve tüm Mitsubishi frekans inverterleri ISO 9001 kalite standardına ve ISO 14001 çevre standardına uygundur.

Enerji tasarrufu ve yeniden üretimi sunan frekans inverterler

Mitsubishi inverterler, minimum güç tüketimi ile maksimum sürücü kapasitesi kullanımı sağlayarak gerçek enerji tasarrufu sunarlar. Akı optimizasyonu, bağlı motorun yalnızca optimum verimlilik için gerekli tam manyetik akı miktarını almasını sağlar. Motorlar normalde bir gerilim/frekans kontrol sistemi kullandığı için bu özellikle düşük hızlarda önemlidir. Online Otomatik Ayarlama ve otomatik kayma kompanzasyonu ile SLV Vektör Kontrolü, Tam programlanabilir karakteristikli V / f kontrol ve Mitsubishi Electric’in ileri OEC (Optimium Excitation Control, Optimum Tahrik Kontrolü) teknolojisi bu frekans inverterlerin tümünün enerji tasarrufundaki ustalıklarına yardımcı olur. Geleneksel şebekeden elektrik kullanımına kıyasla %60'lara varan oranda tasarruf sağlayarak sistemin işletme maliyetlerini en aza indirirler.

FR-A741’in rejeneratif fren sistemi, önemli ölçüde enerji tasarrufu potansiyeli sunarak onu geleneksel sürücü sistemlerine göre çok daha verimli yapar. Sık dairesel hızlanma ve yavaşlama gerektiren görevlerde ve normal olarak fren dirençleri kullanılan tüm uygulamalarda özellikle uygundur. Entegre AC reaktör bileşimi ve bir harici fren birimine gerek olmaması büyük miktarda ek kablolamayı ortadan kaldırır. Bu inverterler %60’lara varan oranlarda daha az ana devre kablolamasına ihtiyaç duyarlar ve geleneksel çözümlere oranla çıkış kapasitesine bağlı olarak %40’lara varan oranlarda daha az yerleşim alanı kullanırlar.

Mitsubishi Electric FR-F740 frekans inverter sürücüleri, pompa ve fanların özel ihtiyaçları için tasarlanmıştır. Bu inverterler pompa ve fan uygulamalarının enerji dengesini belirgin şekilde artırabilirler; özellikle de %60'lara varan oranlarda enerji tasarrufu elde edilebilen düşük hızlarda ve düşük yüklü çalıştırmada. Mitsubishi Electric'in yenilikçi OEC (Optimum Excitation Control, Optimum Tahrik Kontrolü) teknolojisi ile ek tasarruf olanağı da sunulmaktadır. Bu sistem motora daima optimum manyetik akı uygulanmasını sağlar ve bu şekilde kayıpları azaltır. Sonuç maksimum verimlilikte motor kapasitesinin maksimum kullanımıdır.

Ürün sınıfı

Ürün serisi 0,1KW'dan 630kW’a kadar çok geniş bir güç aralığını kapsar. Ürün grubu basit uygulamalar için FR-D700 serisini, orta sınıf FR-E700 serisini ve yüksek performanslı FR-A700 serisini içerir. Ürün sınıfı HVAC sektöründe pompa ve fan uygulamalarının özel ihtiyaçları için optimize edilmiş FR-F740 serisi ile tamamlanmaktadır.

Tüm frekans inverterler kolay kullanım ve yapılandırma ile optimize edilmiş kontrol ve veri yönetimi olanakları sunarlar. Entegre kontrol terminalleri, tek tuşla dijital arama, kopyalama fonksiyonlu çoklu dil kontrol paneli ve net hata mesajı ekranları, güncel sürücü durumu hakkında anında anlaşılır bilgi sağlar.

Profibus/DP, DeviceNet, CC-Link, CANopen ve LonWorks gibi açık standart network veri yolu sistemlerinin desteklemesi sayesinde network sistemlerinin yapılandırılması çok kolaydır. Seri RS-422 ve RS-485 arabirimler ve opsiyonel USB portu maksimum 32 istasyona ve en yeni PC ve görüntüleme sistemlerine bağlantı için Multidrop uygulanabilmesini sağlar.

IMS çalışması Mitsubishi Electric'in üstün sürücü sistemleri performansını onaylamaktadır:

Konu güvenilirlik olduğunda Mitsubishi Electric sürücü teknolojisi haklı bir üne sahiptir. IMS Research tarafından gerçekleştirilen son müşteri memnuniyeti anketi Mitsubishi Electric sürücülerin ürün güvenilirliği açısından kendi sınıflarında en iyiler arasında olduğunu onaylamaktadır.

Mitsubishi Frekans İnverterlerlerinden beklentileriniz neler olabilir?

 • Dünya standartlarına, normlarına ve sertifikasyonlarına uygunluk
 • Açık ve esnek sürücü platformu
 • Piyasanın ihtiyaçlarına yönelik geniş ürün yelpazesi
 • Basit kullanım ve yapılandırma
 • Optimize edilmiş kontrol ve veri yönetimi
 • Üstün ürün güvenilirliği

Ek olarak kapsamlı ileri teknoloji fonksiyonları, örn:

 • SLV- Vektör Kontrolü ve V/f Kontrolü (tamamen programlanabilir)
 • Olağanüstü hız kararlılığı için Online Otomatik Ayarlama ve otomatik kayma kompanzasyonu
 • Daha az motor gürültüsü için Soft PWM fonksiyonu
 • Maksimum güç tasarrufu için OEC teknolojisi
 • Aktif akım sınırlayıcı (kesintisiz çalışma)
 • Enerji kesintisinde otomatik yeniden çalıştırma
 • Esnek kontrol üniteleri, sezgisel yapılandırma ve kurulum

Ürün yelpazesi

Frekans inverteri

 FR-A700FR-D720SFR-D740FR-E720SFR-E740
Güç aralığı0,75 - 630 kW0,1 - 2,2 kW0,4 - 7,5 kW0,1 - 2,2 kW0,4 - 15 kW
Besleme (50/60 Hz)3 fazlı
380-480V
500V
1 fazlı
200-240V
3 fazlı
380-480V
1 fazlı
200-240V
3 fazlı
380-480V
Çıkış frekansı0,2-400 Hz
Kontrol paneliÇıkarılabilirEntegre
 FR-A741FR-F740FR-F746FR-A820FR-A840
Güç aralığı5,5 - 55 kW0,75 - 630 kW0,75 - 55 kW0,2 - 132 kW0,2 - 630 kW
Besleme (50/60 Hz)3 fazlı
380-480V
3 fazlı
380-500V (IP54)
3 fazlı
200-240V
3 fazlı
380-500V
Çıkış frekansı0,2-400 Hz0,5-400 Hz0,2-590 Hz
Kontrol paneliÇıkarılabilir
 FR-F800
Güç aralığı0,75 - 630 kW
Besleme (50/60 Hz)3 fazlı 200-240V/380-500V
Çıkış frekansı0,2-590 Hz
Kontrol paneliÇıkarılabilir
Akıllı üstün sürücü teknolojisi


Kompakt Sürücü Çözümü

Frekans inverteri – FR-E700

Yeni enerji santraliniz

Şimdiye kadar 11 milyon frekans inverteri satmış olan Mitsubishi Electric, şimdi kompakt inverterlerde en son neslini sunmaktadır, yeni FR-E700 serisi. Önceki modellerinden daha iyi özelliklere ve daha iyi performansa sahip olmasının yanı sıra bu yeni serideki modeller daha küçük ve daha kolay kurulabilirler.

Yapılan iyileştirmeler arasında entegre bir USB portu, entegre ekranlı Dijital ayar pot kontrolü, düşük hızlarda iyileştirilmiş güç kullanımı ve 700 serisindeki opsiyonel birçok karta uyum sağlayan bir genişletme yuvası bulunur. Bütün bunların tümü, FR-E700 ünitesini tekstil makinalarından tutun, kapı tahrik sistemlerine ve malzeme işleme sistemlerine varan geniş yelpazedeki birçok uygulama için ekonomik ve inanılmaz çok yönlülüğe sahip bir çözüm haline getirmektedir.

Tüm uygulamlar için akýllý fonksiyonlar

 • Sensörsüz Vektör Kontrolü
 • Gelişmiş otomatik ayarlama
 • Aşırı yüklenme kapasitesi %200’e artırılmıştır
 • Tork sınırlama
 • Harici fren
 • Entegre kontrol ünitesi
 • Güçlü yazılım
 • Entegre USB portu
 • Güvenli çalıştırma için kendi kendine teşhis

Uyumlu teknoloji

Hem müşteriyi hem de değerli makinasını korumak için yeni FR-E700 serisi, makinenin tüm çalışma şartlarına büyük hassasiyetle yanıt vermesine olanak veren yenilikçi fonksiyonlarla donatılmıştır.

 • Ani güç kesilmelerinde kontrollü hız yavaşlatma
 • Güç kesintileri sonrasında otomatik yeniden başlatma

"Güvenli Tork Kapalı" (STO) güvenlik fonksiyonu, EN 61800-5-2’e uygun

"Güvenli Tork Kapalı" fonksiyonu (STO),motoru beslemeden ayırır ve beklenmeyen bir yeniden başlatmayı engeller. Böylelikle motor duruşa geçer. Kontaktörlü geleneksel teknoloji ile karşılaştırıldığında bu entegre edilmiş Güvenlik fonksiyonu, donanım, kablolama ve bakım işlemlerini azaltarak daha yüksek performans ve parça ömrü sağlar.

Geleceğe yatırım

Uzun ömürlüdür – Mitsubishi Electric frekans dönüştürücü sürücüleri güvenilirlikleri ve uzun ömürlü olmaları açısından ün yapmıştır. FR-E700, 10 yıl üzerinde bir hizmet ömrü sunmak üzere tasarlamıştır. Diğer özelliklerinin yanı sıra bu özellik oldukça yüksek performanslı ısıya dayanıklı kapasitörler, yalıtımlı yataklara sahip fanlar ve özel yağlama gresleri sayesinde sağlanmıştır. Soğutulan hava akışı, elektronik elemanlara değil yalnızca ısı soğutucularına temas eder, böylece elemanlar üzerinde toz veya kir birikmez.

Devre kartları tek veya çok katlı verniğe sahip yapışkan ortamlara karşı çok iyi korunmuştur, bu da hizmet ömrünü artıran başka bir özelliktir.

Hızlı servis işlemleri – Fanlar, temizlik veya arıza olması durumunda 10 saniyeden kısa sürede çıkarılıp takılabilen tek parça üniteler olarak tasarlanmıştır. İnverterin tamamını değiştirmek bile hızlı ve kolay bir işlemdir, terminal bloğu çıkarılabildiği için herhangi bir kablo çalışması yapmaya gerek yoktur.

Çok yönlü tasarım

Kompakt kurulum – Yeni modellerin kurulumu eski modellerin kurulumu ile aynıdır ancak FR-E700 üniteleri şimdi yan yana takılabilmektedir. Isı dağılımı, ısı gidericilerin tasarlanması ile en iyi hale getirilmiştir, bu nedenle artık bu üniteler MCC kabininin dışına takılabilir.

Esnek bağlantı ve genişleme – FR-E700 inverterler RTU Modbus’a ve Profibus/DP, CC-Link, DeviceNet ve LonWorks gibi network sistemlerine bağlanabilir.

Ürün yelpazesi

FR-E720SFR-E740
Güç aralığı0.1 kW - 2.2 kW0.4 kW - 15 kW
Koruma sınıfıIP20
Koruma sınıfı (50/60Hz)1 fazlı
200 - 240V
3 fazlı
380 - 480V
Çıkış frekansı0.2 - 400Hz
Radyo girişimini bastırmaFiltre (opsiyonel)

Müşterilerimizin doğru ürün seçimi yapmasına yardımcı geniş ürün gamı.

Her gün frekans inverterlerimiz, ticari uygulamalardan ağır endüstriyel uygulamalara, yüksek seviyedeki uygun maliyet, güvenilirlik, işlevsellik ve esneklik özelliklerini ispat ediyorlar.


Frekans inverteri – FR-D 700

FR-D700 frekans inverteri geliştirilirken, cihazın basit ve güvenilir şekilde çalıştırılmasına, kompakt tasarıma ve ayrıca performans özelliklerinin yükseltilmesi konuları üzerinde durulmuştur. Kompakt sürücüler pazarında standartlar belirleyen bir sürücü yaratıldı.

Yaylı klemensler, entegre Dijital ayar potlu LED ekran, düşük devirlerde geliştirilmiş performans ve entegre acil durdurma fonksiyonu gibi geliştirilmiş fonksiyonlar ve cihaz özellikleri FR-D700 ürününü ultra kompakt sınıfta standart haline getirmektedir.

FR-D700, kullanıcı dostu olması nedeniyle özellikle standart uygulamalarda avantaj sağlamaktadır. Hem basit hem daha karmaşık uygulamalar için doğru çözümdür. Besleme ve taşıma bandı sürücüleri, parça işleme makineleri veya döner kapı ve kapı sürücüleri genel uygulama olarak sayılabilir.

Diyagnostik özelliği sayesinde arıza emniyeti

Bu inverter, kendi çalışma güvenliğini aktif şekilde izler. Örneğin, eğer fan devri %50’ye düşerse, bir ön alarm tetiklenir. Bir dahili ölçme programı, kapasitörlerin yaşlanmasını izlerken bir çalışma saati sayacı operatörün servis için en iyi zamanı planlamasına olanak verir. Hem giriş hem çıkış devreleri için faz hatası izleme sistemi gibi koruma ve aşırı yüklenme fonksiyonları cihazın sorunsuz çalışmasını sağlar.

Ek enerji tasarrufu

FR-D700’in OEC fonksiyonu akımı ve dolayısıyla motorun güç tüketimini daha optimum hale getirmeye yardımcı olur. Sonuç olarak, bir konvansiyonel inverterle karşılaştırıldığında enerji gereksiniminde ek bir azalma sağlanmaktadır.

Uzun hizmet ömrü

FR-D700, 10 yılı aşkın bir hizmet ömrü için tasarlanmıştır. Bunu sağlamak için yüksek performanslı ısıya dirençli kondansatörler, kapalı rulmanlara ve özel yağlama gresine sahip soğutma fanları yer almaktadır. Soğutma havasının akışı, elektronik elemanlarla değil sadece ısı alcılarıyla temas etmektedir. Böylece, elektronik elemanlar üzerinde toz veya kir toplanmamaktadır. Daha uzun hizmet ömrü sağlayan başka bir özellik olarak, devre kartları, tek veya çift tabakalı koruyucu kaplamayla yıpratıcı ortam koşullarına karşı korunmaktadır.

Geliştirilmiş fonksiyon kapsamı

Hem operatörün hem değerli makinelerin korunması amacıyla, FR-D700 çeşitli harici faktörlere büyük hassasiyetle yanıt vermesini sağlayan fonksiyonlara sahiptir.

"Güvenli Tork Kapalı" (STO) güvenlik fonksiyonu, EN 61800-5-2’e uygun

"Güvenli Tork Kapalı" fonksiyonu (STO),motoru beslemeden ayırır ve beklenmeyen bir yeniden başlatmayı engeller. Böylelikle motor duruşa geçer. Kontaktörlü geleneksel teknoloji ile karşılaştırıldığında bu entegre edilmiş Güvenlik fonksiyonu, donanım, kablolama ve bakım işlemlerini azaltarak daha yüksek performans ve parça ömrü sağlar.

Basit çalıştırma

 • Basit kablolama
 • Kolay parametre ayarı
 • Entegre kontrol ünitesi
 • Basit ağ bağlantısı
 • Kısa servis süresi
 • Kısa süreli elektrik kesintilerinde kontrollü yavaşlama
 • Elektrik kesintileri sonrasında otomatik yeniden başlatma
 • Entegre acil durdurma fonksiyonu

Daha fazla standart fonksiyonlar

 • Sensörsüz vektör kontrolü
 • Bağımsız motor ayarı
 • %200 yüksek aşırı yüklenme kapasitesi
 • Entegre fren transistorü

 

Ürün yelpazesi

FR-D720SFR-D740
Güç aralığı0,1 kW - 2,2 kW0,4 kW - 7,5 kW
Koruma sınıfıIP20
Besleme (50/60Hz)1 fazlı
200 - 240V
3 fazlı
380 - 480V
Çıkış frekansı0,2 - 400Hz
Radyo girişimini bastırmaFiltre (opsiyonel)


FR-A800 Serisi

Gelişmiş gerçek sensörsüz vektör kontrolü ve vektör kontrolüne sahip FR-A800 serisi tüm makine tiplerinin ihtiyaçlarını karşılar.

FR-A800-E

Mevcut ağ seçeneklerine ek, standart olarak entegre web sunucusu ve 100Mbit Ethernet TCP/IP bağlantısı sunan FR-A800-E, uzaktan sistem izleme ve parametre ayarı için artan yetenekler sunar ve aynı zamanda mevcut ağ ortamlarına kolay entegrasyon sağlar.

FR-A800-E

FR-F800 Serisi

Fanlar, pompalar ve klima için FR-F serisi inverter.

Çeşitli enerji tasarruf fonksiyonlarına ek olarak, fanlar ve pompalar için ideal fonksiyonlarla da donatılmıştır. Bu inverterler, daha ileri seviye enerji tasarrufu ihtiyaçlarına çözüm sağlar.

FR-F800-E

FR-F800-E standart olarak entegre bir web sunucu ve 100Mbit Ethernet TCP/IP bağlantısı sunar. FR-F800-E, mevcut ağ seçeneklerine ek olarak uzaktan sistem izleme ve parametre ayarı için artan yetenekler sunar ve aynı zamanda mevcut ağ ortamlarına kolay entegrasyon sağlar.

 

FR-F800-E
 

FR-A800 Serisi

Gelişmiş gerçek sensörsüz vektör kontrolü ve vektör kontrolüne sahip FR-A800 serisi tüm makine tiplerinin ihtiyaçlarını karşılar.

FR-A800-E

Mevcut ağ seçeneklerine ek, standart olarak entegre web sunucusu ve 100Mbit Ethernet TCP/IP bağlantısı sunan FR-A800-E, uzaktan sistem izleme ve parametre ayarı için artan yetenekler sunar ve aynı zamanda mevcut ağ ortamlarına kolay entegrasyon sağlar.

 

FR-A800-EFR-A800 Plus Serisi

Alana özel FR-A800 Plus serisi özel inverter

Mevcut durumda yüksek performans ve yüksek işlevselliğe sahip olan FR-A800 serisi inverterlere her alan için alana özel en uygun 

FR-A800-CRN

Yerleşme zamanını azaltma, yük kayma önleme vb. vinç uygulamaları için ideal farklı fonksiyonlara sahip sürücü.

 

FR-A800-CRN

FR-A800-R2R

FR-A800-R2R inverter, bağımsız çalışacak şekilde sarım çapı hesaplama, kararlı sarma/açma kontrolü gibi çeşitli özel fonksiyonlara sahiptir.

 

FR-A800-R2R


FR-F800 Serisi

Fanlar, pompalar ve klima için FR-F serisi inverter.

Çeşitli enerji tasarruf fonksiyonlarına ek olarak, fanlar ve pompalar için ideal fonksiyonlarla da donatılmıştır. Bu inverterler, daha ileri seviye enerji tasarrufu ihtiyaçlarına çözüm sağlar.


FR-F800-E

FR-F800-E standart olarak entegre bir web sunucu ve 100Mbit Ethernet TCP/IP bağlantısı sunar. FR-F800-E, mevcut ağ seçeneklerine ek olarak uzaktan sistem izleme ve parametre ayarı için artan yetenekler sunar ve aynı zamanda mevcut ağ ortamlarına kolay entegrasyon sağlar.

 

FR-F800-E


FR-A700 Serisi

Mitsubishi FR-A700 Serisi, en yüksek düzeyde sürüş performansı sağlamak için gerçek sensörsüz vektör kontrolü özelliğine sahiptir.

FR-A741

Bu kompakt frekans inverteri, olağanüstü performansı ile yük asansörlerinde ve torklu, yüksek güçlü makinelerde rejeneratif frenleme için idealdir.

 

FR-A741


               

                       

 

 

 

 FR-D700 SERİSİ

 FR-D 700

FR-D700 frekans inverteri geliştirilirken, cihazın basit ve güvenilir şekilde çalıştırılmasına, kompakt tasarıma ve ayrıca performans özelliklerinin yükseltilmesi konuları üzerinde durulmuştur. Kompakt sürücüler pazarında standartlar belirleyen bir sürücü yaratıldı.

Yaylı klemensler, entegre Dijital ayar potlu LED ekran, düşük devirlerde geliştirilmiş performans ve entegre acil durdurma fonksiyonu gibi geliştirilmiş fonksiyonlar ve cihaz özellikleri FR-D700 ürününü ultra kompakt sınıfta standart haline getirmektedir.

FR-D700, kullanıcı dostu olması nedeniyle özellikle standart uygulamalarda avantaj sağlamaktadır. Hem basit hem daha karmaşık uygulamalar için doğru çözümdür. Besleme ve taşıma bandı sürücüleri, parça işleme makineleri veya döner kapı ve kapı sürücüleri genel uygulama olarak sayılabilir.

Diyagnostik özelliği sayesinde arıza emniyeti

Bu inverter, kendi çalışma güvenliğini aktif şekilde izler. Örneğin, eğer fan devri %50’ye düşerse, bir ön alarm tetiklenir. Bir dahili ölçme programı, kapasitörlerin yaşlanmasını izlerken bir çalışma saati sayacı operatörün servis için en iyi zamanı planlamasına olanak verir. Hem giriş hem çıkış devreleri için faz hatası izleme sistemi gibi koruma ve aşırı yüklenme fonksiyonları cihazın sorunsuz çalışmasını sağlar.

Ek enerji tasarrufu

FR-D700’in OEC fonksiyonu akımı ve dolayısıyla motorun güç tüketimini daha optimum hale getirmeye yardımcı olur. Sonuç olarak, bir konvansiyonel inverterle karşılaştırıldığında enerji gereksiniminde ek bir azalma sağlanmaktadır.

Uzun hizmet ömrü

FR-D700, 10 yılı aşkın bir hizmet ömrü için tasarlanmıştır. Bunu sağlamak için yüksek performanslı ısıya dirençli kondansatörler, kapalı rulmanlara ve özel yağlama gresine sahip soğutma fanları yer almaktadır. Soğutma havasının akışı, elektronik elemanlarla değil sadece ısı alcılarıyla temas etmektedir. Böylece, elektronik elemanlar üzerinde toz veya kir toplanmamaktadır. Daha uzun hizmet ömrü sağlayan başka bir özellik olarak, devre kartları, tek veya çift tabakalı koruyucu kaplamayla yıpratıcı ortam koşullarına karşı korunmaktadır.

Geliştirilmiş fonksiyon kapsamı

Hem operatörün hem değerli makinelerin korunması amacıyla, FR-D700 çeşitli harici faktörlere büyük hassasiyetle yanıt vermesini sağlayan fonksiyonlara sahiptir.

"Güvenli Tork Kapalı" (STO) güvenlik fonksiyonu, EN 61800-5-2’e uygun

"Güvenli Tork Kapalı" fonksiyonu (STO),motoru beslemeden ayırır ve beklenmeyen bir yeniden başlatmayı engeller. Böylelikle motor duruşa geçer. Kontaktörlü geleneksel teknoloji ile karşılaştırıldığında bu entegre edilmiş Güvenlik fonksiyonu, donanım, kablolama ve bakım işlemlerini azaltarak daha yüksek performans ve parça ömrü sağlar.

Basit çalıştırma

 • Basit kablolama
 • Kolay parametre ayarı
 • Entegre kontrol ünitesi
 • Basit ağ bağlantısı
 • Kısa servis süresi
 • Kısa süreli elektrik kesintilerinde kontrollü yavaşlama
 • Elektrik kesintileri sonrasında otomatik yeniden başlatma
 • Entegre acil durdurma fonksiyonu

Daha fazla standart fonksiyonlar

 • Sensörsüz vektör kontrolü
 • Bağımsız motor ayarı
 • %200 yüksek aşırı yüklenme kapasitesi
 • Entegre fren transistorü

Ürün yelpazesi

FR-D720SFR-D740
Güç aralığı0,1 kW - 2,2 kW0,4 kW - 7,5 kW
Koruma sınıfıIP20
Besleme (50/60Hz)1 fazlı
200 - 240V
3 fazlı
380 - 480V
Çıkış frekansı0,2 - 400Hz
Radyo girişimini bastırmaFiltre (opsiyonel)
 • Certificates ISO 14001 and ISO 9001
 •  
 • Certificate CE
 •  
 • Certificate UL
 •  
 • Certificate CUL
 •  
 • Certificate GOST
 

 

Frekans inverteri – FR-D 700

 

Yeni FR-D700 frekans inverteri geliştirilirken, cihazın basit ve güvenilir şekilde çalıştırılmasına, kompakt tasarıma ve ayrıca performans özelliklerinin yükseltilmesi konuları üzerinde durulmuştur. Kompakt sürücüler pazarında yeni standartlar belirleyen bir sürücü yaratıldı.

Yaylı klemensler, entegre Dijital ayar potlu LED ekran, düşük devirlerde geliştirilmiş performans ve entegre acil durdurma fonksiyonu gibi geliştirilmiş fonksiyonlar ve cihaz özellikleri FR-D700 ürününü ultra kompakt sınıfta yeni standart haline getirmektedir.

FR-D700, kullanıcı dostu olması nedeniyle özellikle standart uygulamalarda avantaj sağlamaktadır. Hem basit hem daha karmaşık uygulamalar için doğru çözümdür. Besleme ve taşıma bandı sürücüleri, parça işleme makineleri veya döner kapı ve kapı sürücüleri genel uygulama olarak sayılabilir.

Diyagnostik özelliği sayesinde arıza emniyeti

Bu inverter, kendi çalışma güvenliğini aktif şekilde izler. Örneğin, eğer fan devri %50’ye düşerse, bir ön alarm tetiklenir. Bir dahili ölçme programı, kapasitörlerin yaşlanmasını izlerken bir çalışma saati sayacı operatörün servis için en iyi zamanı planlamasına olanak verir. Hem giriş hem çıkış devreleri için faz hatası izleme sistemi gibi koruma ve aşırı yüklenme fonksiyonları cihazın sorunsuz çalışmasını sağlar.

Ek enerji tasarrufu

FR-D700’in OEC fonksiyonu akımı ve dolayısıyla motorun güç tüketimini daha optimum hale getirmeye yardımcı olur. Sonuç olarak, bir konvansiyonel inverterle karşılaştırıldığında enerji gereksiniminde ek bir azalma sağlanmaktadır.

Uzun hizmet ömrü

FR-D700, 10 yılı aşkın bir hizmet ömrü için tasarlanmıştır. Bunu sağlamak için yüksek performanslı ısıya dirençli kondansatörler, kapalı rulmanlara ve özel yağlama gresine sahip soğutma fanları yer almaktadır. Soğutma havasının akışı, elektronik elemanlarla değil sadece ısı alcılarıyla temas etmektedir. Böylece, elektronik elemanlar üzerinde toz veya kir toplanmamaktadır. Daha uzun hizmet ömrü sağlayan başka bir özellik olarak, devre kartları, tek veya çift tabakalı koruyucu kaplamayla yıpratıcı ortam koşullarına karşı korunmaktadır.

Geliştirilmiş fonksiyon kapsamı

Hem operatörün hem değerli makinelerin korunması amacıyla, FR-D700 çeşitli harici faktörlere büyük hassasiyetle yanıt vermesini sağlayan yeni fonksiyonlara sahiptir.

Basit çalıştırma

 • Basit kablolama
 • Kolay parametre ayarı
 • Entegre kontrol ünitesi
 • Basit ağ bağlantısı
 • Kısa servis süresi
 • Kısa süreli elektrik kesintilerinde kontrollü yavaşlama
 • Elektrik kesintileri sonrasında otomatik yeniden başlatma
 • Entegre acil durdurma fonksiyonu

Daha fazla standart fonksiyonlar

 • Sensörsüz vektör kontrolü
 • Bağımsız motor ayarı
 • %200 yüksek aşırı yüklenme kapasitesi
 • Entegre fren transistorü

Ürün yelpazesi

FR-D720SFR-D740
Güç aralığı0,1 kW - 2,2 kW0,4 kW - 7,5 kW
Koruma sınıfıIP20
Besleme (50/60Hz)1 fazlı
200 - 240V
3 fazlı
380 - 480V
Çıkış frekansı0,2 - 400Hz
Radyo girişimini bastırmaFiltre (opsiyonel)

 

FR-E700 SERİSİ

 

FR-E700

Yeni enerji santraliniz

Şimdiye kadar 11 milyon frekans inverteri satmış olan Mitsubishi Electric, şimdi kompakt inverterlerde en son neslini sunmaktadır, yeni FR-E700 serisi. Önceki modellerinden daha iyi özelliklere ve daha iyi performansa sahip olmasının yanı sıra bu yeni serideki modeller daha küçük ve daha kolay kurulabilirler.

Yapılan iyileştirmeler arasında entegre bir USB portu, entegre ekranlı Dijital ayar pot kontrolü, düşük hızlarda iyileştirilmiş güç kullanımı ve 700 serisindeki opsiyonel birçok karta uyum sağlayan bir genişletme yuvası bulunur. Bütün bunların tümü, FR-E700 ünitesini tekstil makinalarından tutun, kapı tahrik sistemlerine ve malzeme işleme sistemlerine varan geniş yelpazedeki birçok uygulama için ekonomik ve inanılmaz çok yönlülüğe sahip bir çözüm haline getirmektedir.

Tüm uygulamlar için akýllý fonksiyonlar

 • Sensörsüz Vektör Kontrolü
 • Gelişmiş otomatik ayarlama
 • Aşırı yüklenme kapasitesi %200’e artırılmıştır
 • Tork sınırlama
 • Harici fren
 • Entegre kontrol ünitesi
 • Güçlü yazılım
 • Entegre USB portu
 • Güvenli çalıştırma için kendi kendine teşhis

Uyumlu teknoloji

Hem müşteriyi hem de değerli makinasını korumak için yeni FR-E700 serisi, makinenin tüm çalışma şartlarına büyük hassasiyetle yanıt vermesine olanak veren yenilikçi fonksiyonlarla donatılmıştır.

 • Ani güç kesilmelerinde kontrollü hız yavaşlatma
 • Güç kesintileri sonrasında otomatik yeniden başlatma

"Güvenli Tork Kapalı" (STO) güvenlik fonksiyonu, EN 61800-5-2’e uygun

"Güvenli Tork Kapalı" fonksiyonu (STO),motoru beslemeden ayırır ve beklenmeyen bir yeniden başlatmayı engeller. Böylelikle motor duruşa geçer. Kontaktörlü geleneksel teknoloji ile karşılaştırıldığında bu entegre edilmiş Güvenlik fonksiyonu, donanım, kablolama ve bakım işlemlerini azaltarak daha yüksek performans ve parça ömrü sağlar.

Geleceğe yatırım

Uzun ömürlüdür – Mitsubishi Electric frekans dönüştürücü sürücüleri güvenilirlikleri ve uzun ömürlü olmaları açısından ün yapmıştır. FR-E700, 10 yıl üzerinde bir hizmet ömrü sunmak üzere tasarlamıştır. Diğer özelliklerinin yanı sıra bu özellik oldukça yüksek performanslı ısıya dayanıklı kapasitörler, yalıtımlı yataklara sahip fanlar ve özel yağlama gresleri sayesinde sağlanmıştır. Soğutulan hava akışı, elektronik elemanlara değil yalnızca ısı soğutucularına temas eder, böylece elemanlar üzerinde toz veya kir birikmez.

Devre kartları tek veya çok katlı verniğe sahip yapışkan ortamlara karşı çok iyi korunmuştur, bu da hizmet ömrünü artıran başka bir özelliktir.

Hızlı servis işlemleri – Fanlar, temizlik veya arıza olması durumunda 10 saniyeden kısa sürede çıkarılıp takılabilen tek parça üniteler olarak tasarlanmıştır. İnverterin tamamını değiştirmek bile hızlı ve kolay bir işlemdir, terminal bloğu çıkarılabildiği için herhangi bir kablo çalışması yapmaya gerek yoktur.

Çok yönlü tasarım

Kompakt kurulum – Yeni modellerin kurulumu eski modellerin kurulumu ile aynıdır ancak FR-E700 üniteleri şimdi yan yana takılabilmektedir. Isı dağılımı, ısı gidericilerin tasarlanması ile en iyi hale getirilmiştir, bu nedenle artık bu üniteler MCC kabininin dışına takılabilir.

Esnek bağlantı ve genişleme – FR-E700 inverterler RTU Modbus’a ve Profibus/DP, CC-Link, DeviceNet ve LonWorks gibi network sistemlerine bağlanabilir.

Ürün yelpazesi

FR-E720SFR-E740
Güç aralığı0.1 kW - 2.2 kW0.4 kW - 15 kW
Koruma sınıfıIP20
Koruma sınıfı (50/60Hz)1 fazlı
200 - 240V
3 fazlı
380 - 480V
Çıkış frekansı0.2 - 400Hz
Radyo girişimini bastırmaFiltre (opsiyonel)

ISO 14001 ve ISO 9001 CE UL cUL GOST 

 

Frekans inverteri – FR-E 700

Yeni enerji santraliniz

Şimdiye kadar 11 milyon frekans inverteri satmış olan Mitsubishi Electric, şimdi kompakt inverterlerde en son neslini sunmaktadır, yeni FR-E700 serisi. Önceki modellerinden daha iyi özelliklere ve daha iyi performansa sahip olmasının yanı sıra bu yeni serideki modeller daha küçük ve daha kolay kurulabilirler.

Yapılan iyileştirmeler arasında entegre bir USB portu, entegre ekranlı Dijital ayar pot kontrolü, düşük hızlarda iyileştirilmiş güç kullanımı ve 700 serisindeki opsiyonel birçok karta uyum sağlayan bir genişletme yuvası bulunur. Bütün bunların tümü, FR-E700 ünitesini tekstil makinalarından tutun, kapı tahrik sistemlerine ve malzeme işleme sistemlerine varan geniş yelpazedeki birçok uygulama için ekonomik ve inanılmaz çok yönlülüğe sahip bir çözüm haline getirmektedir.

Tüm uygulamlar için akýllý fonksiyonlar

 • Sensörsüz Vektör Kontrolü
 • Gelişmiş otomatik ayarlama
 • Aşırı yüklenme kapasitesi %200’e artırılmıştır
 • Tork sınırlama
 • Harici fren
 • Entegre kontrol ünitesi
 • Güçlü yazılım
 • Entegre USB portu
 • Güvenli çalıştırma için kendi kendine teşhis

Uyumlu teknoloji

Hem müşteriyi hem de değerli makinasını korumak için yeni FR-E700 serisi, makinenin tüm çalışma şartlarına büyük hassasiyetle yanıt vermesine olanak veren yenilikçi fonksiyonlarla donatılmıştır.

 • Ani güç kesilmelerinde kontrollü hız yavaşlatma
 • Güç kesintileri sonrasında otomatik yeniden başlatma

Geleceğe yatırım

Uzun ömürlüdür – Mitsubishi Electric frekans dönüştürücü sürücüleri güvenilirlikleri ve uzun ömürlü olmaları açısından ün yapmıştır. FR-E700, 10 yıl üzerinde bir hizmet ömrü sunmak üzere tasarlamıştır. Diğer özelliklerinin yanı sıra bu özellik oldukça yüksek performanslı ısıya dayanıklı kapasitörler, yalıtımlı yataklara sahip fanlar ve özel yağlama gresleri sayesinde sağlanmıştır. Soğutulan hava akışı, elektronik elemanlara değil yalnızca ısı soğutucularına temas eder, böylece elemanlar üzerinde toz veya kir birikmez.

Devre kartları tek veya çok katlı verniğe sahip yapışkan ortamlara karşı çok iyi korunmuştur, bu da hizmet ömrünü artıran başka bir özelliktir.

Hızlı servis işlemleri – Fanlar, temizlik veya arıza olması durumunda 10 saniyeden kısa sürede çıkarılıp takılabilen tek parça üniteler olarak tasarlanmıştır. İnverterin tamamını değiştirmek bile hızlı ve kolay bir işlemdir, terminal bloğu çıkarılabildiği için herhangi bir kablo çalışması yapmaya gerek yoktur.

Çok yönlü tasarım

Kompakt kurulum – Yeni modellerin kurulumu eski modellerin kurulumu ile aynıdır ancak FR-E700 üniteleri şimdi yan yana takılabilmektedir. Isı dağılımı, ısı gidericilerin tasarlanması ile en iyi hale getirilmiştir, bu nedenle artık bu üniteler MCC kabininin dışına takılabilir.

Esnek bağlantı ve genişleme – FR-E700 inverterler RTU Modbus’a ve Profibus/DP, CC-Link, DeviceNet ve LonWorks gibi network sistemlerine bağlanabilir.

Ürün yelpazesi

FR-E720SFR-E740
Güç aralığı0.1 kW - 2.2 kW0.4 kW - 15 kW
Koruma sınıfıIP20
Koruma sınıfı (50/60Hz)1 fazlı
200 - 240V
3 fazlı
380 - 480V
Çıkış frekansı0.2 - 400Hz
Radyo girişimini bastırmaFiltre (opsiyonel

 FR-F 700 SERİSİ

FR-F 700

Günümüzde yenilikçi bina yönetimi uygulamaları tahrik sistemlerinden farklı özellikler beklemektedir. Artık açık, esnek ve serbestçe ölçeklenebilir tahrik üniteleri daha fazla talep edilmektedir. Isıtma, havalandırma ve soğutma sektöründe de bu tür cihazların kullanıcı dostu olmak, network desteğine sahip olmak ve tabii ki güvenilir olmak gibi özelliklere sahip olması istenmektedir. Ayrıca cihazların ekonomik bir şekilde çalışması, diğer bir deyişle minimum işletme maliyetiyle maksimum enerji tasarrufu sağlaması gerekmektedir.

FR-F700 serisindeki frekans inverterleriyle, karmaşık bina otomasyonu çözümlerine sorunsuzca entegre edilebilen modern ve akıllı bir tahrik ünitesinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte FR-F700 özellikle pompalar ve fanlar ya da bina teknolojisinde kullanılan klimalar, hava emme ve egzost tesisleri, atık su teknolojisi, yeraltı suları ve ısı pompaları gibi azaltılmış aşırı yük uygulamaları için uygundur.

Frekans inverterleri IP00/IP20 koruma sınıfı dışında 55 kW'ye kadar olan güç aralığında IP54 koruma sınıfına da sahiptir (FR-F746 Serisi).

FR-F740 Frekans inverterleri için FR-FSU taşıma ünitesi

Mitsubishi Electric FR-F740 Serisi için artık şalt panosundan bağımsız olarak serbestçe yerleştirilen frekans inverterlerinin montajında kullanılabilen taşıma üniteleri de sunmaktadır. IP20 koruma sınıfına göre tasarlanmış Taşıma Ünitelerinin ön montajı yapılmıştır ve bu birimler bir devre kesici ünitesi ya da ek bir EMC filtresinin entegre edilmesini mümkün kılmaktadır. FSU, FR-F740 frekans inverterlerinin farklı güç sınıflarına adapte edilmiş farklı ebatlarda mevcuttur. Bu ünite vidalar, kablolar ve klemens bloğuyla birlikte eksiksiz bir montaj kiti şeklinde teslim edilir.

Ürün yelpazesi

 FR-F 740FR-F 746
Güç aralığı0,75 - 630 kW0,75 - 55 kW
Koruma sınıfıIP20/IP00IP54
Besleme
(50/60 Hz)
3 fazlı
380-500 V
Çıkış frekansı0,5-400 Hz
Radyo girişimini bastırmaFiltre (entegre ve opsiyonel)

 

 • Certificates ISO 14001 ve ISO 9001
 
 • Certificate TüV Rheinland
 
 • Certificate CE
 
 • Certificate UL
 
 • Certificate CUL
 
 • Certificate GOST
 
 • Certificate DNV
 

 

Frekans inverteri – FR-F 700

 

Günümüzde yenilikçi bina yönetimi uygulamaları tahrik sistemlerinden farklı özellikler beklemektedir. Artık açık, esnek ve serbestçe ölçeklenebilir tahrik üniteleri daha fazla talep edilmektedir. Isıtma, havalandırma ve soğutma sektöründe de bu tür cihazların kullanıcı dostu olmak, network desteğine sahip olmak ve tabii ki güvenilir olmak gibi özelliklere sahip olması istenmektedir. Ayrıca cihazların ekonomik bir şekilde çalışması, diğer bir deyişle minimum işletme maliyetiyle maksimum enerji tasarrufu sağlaması gerekmektedir.

FR-F700 serisindeki frekans inverterleriyle, karmaşık bina otomasyonu çözümlerine sorunsuzca entegre edilebilen modern ve akıllı bir tahrik ünitesinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte FR-F700 özellikle pompalar ve fanlar ya da bina teknolojisinde kullanılan klimalar, hava emme ve egzost tesisleri, atık su teknolojisi, yeraltı suları ve ısı pompaları gibi azaltılmış aşırı yük uygulamaları için uygundur.

Frekans inverterleri IP00/IP20 koruma sınıfı dışında 55 kW'ye kadar olan güç aralığında IP54 koruma sınıfına da sahiptir (FR-F746 Serisi).

FR-F740 Frekans inverterleri için FR-FSU taşıma ünitesi

Mitsubishi Electric FR-F740 Serisi için artık şalt panosundan bağımsız olarak serbestçe yerleştirilen frekans inverterlerinin montajında kullanılabilen taşıma üniteleri de sunmaktadır. IP20 koruma sınıfına göre tasarlanmış Taşıma Ünitelerinin ön montajı yapılmıştır ve bu birimler bir devre kesici ünitesi ya da ek bir EMC filtresinin entegre edilmesini mümkün kılmaktadır. FSU, FR-F740 frekans inverterlerinin farklı güç sınıflarına adapte edilmiş farklı ebatlarda mevcuttur. Bu ünite vidalar, kablolar ve klemens bloğuyla birlikte eksiksiz bir montaj kiti şeklinde teslim edilir.

Ürün yelpazesi

 FR-F 740FR-F 746
Güç aralığı0,75 - 630 kW0,75 - 55 kW
Koruma sınıfıIP20/IP00IP54
Besleme
(50/60 Hz)
3 fazlı
380-500 V
Çıkış frekansı0,5-400 Hz
Radyo girişimini bastırmaFiltre (entegre ve opsiyonel)

 

FR-F740 SERİSİ 

FR-F 740

Mitsubishi Electric'in FR-F40 frekans inverterleri özel olarak pompa ve fan uygulamaları için geliştirilmiştir. FR-F740 frekans inverterlerinin entegre edildiği pompa ve fanlarda enerji bilançosu ciddi oranda iyileştirilebilir. Özellikle düşük devirli ya da düşük yükte çalışma sırasında % 60'lara varan oranda ciddi bir enerji tasarrufu sağlanabilir.

Mitsubishi Electric'in kullandığı geleceğe yönelik "OEC Teknolojisi" (Optimum Uyarma Kontrolü) ekstra bir Enerji tasarrufu etkisi oluşturmaktadır. Bu fonksiyon, motorun her zaman optimum düzeyde bir manyetik akış uygulamasını ve böylece kayıpların azaltmasını sağlamaktadır. Sonuç: En yüksek verim oranı sağlanarak maksimum motor verimi!

FR-F40 serisi, ürünlerin Avrupa içinde serbestçe dolaşabilmesini sağlayan CE, UL ve cUL gibi günümüzde geçerli olan normlara ve standartlara uygundur. Ayrıca bu seri Rusya'ya ihracat yapmak için gereken GOST R sertifikasına da sahiptir. FR-F40 serisi, ISO 9001 Kalite Standardı'na ve ISO 1400 Çevre Standardı'na göre geliştirilmiştir. Seri, 0,75 kW ile 630 kW arasında değişen geniş bir güç aralığında üretilmektedir.

Mitsubishi Electric tahrik konusunu sürekli olarak daha da basitleştirme çabası içindedir. FR-F740 sadece açık ve modüler bir şekilde değil, aynı zamanda esnek olarak geliştirilebilecek bir şekilde üretilmiştir. FR-F740, standart olarak mevcut AB normlarına (EN 55011A / İkinci Ortam) uygunluk açısından entegre bir EMC Filtresine sahiptir.

"Digital-Dial" özelliğine sahip yerleşik kontrol paneli aracılığıyla gerekli tüm parametreleri girebilirsiniz. Alternatif olarak kopyalama fonksiyonuyla birlikte çoklu dil desteğine sahip alfanümerik bir kontrol paneli de kullanabilirsiniz. Her iki görüntü paneli de çalışmayı ve programlamayı basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmeyi sağlayan kolay anlaşılır bir menü sistemine sahiptir.

Şebeke ve motor tarafında faz kesilmesini algılama gibi pek çok koruma ve aşırı yük fonksiyonu sistemin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlar. Kapsamlı kontrol ve veri yönetimi, sistemin geçerli durumu hakkında sürekli olarak sizi bilgilendirir. Entegre fanlar ya da DC bus kondansatörleri gibi aşınan parçaların değiştirilmesi gerektiğini önceden bildiren mesajlar da bu sistemin bir parçasıdır.

FR-F740, bina otomasyonu konusunda bütün dünyada bir iletişim standardı olan LonWorks ya da Profibus/DP, DeviceNet ve CC-Link gibi tüm önemli Fieldbus sistemlerine bağlanma olanağı sunar. Entegre durumdaki RS485/Modbus RTU arabirimi ya da isteğe bağlı USB portu gibi diğer iletişim seçenekleri, Multidrop uygulamalarını (maksimum 32 istasyon) ve en yeni PC ve görüntüleme sistemlerine bağlanmayı mümkün kılar.

FR-F40 serisi serbest programlanabilen 12 dijital giriş ve çıkışa, ayrıca 5 transistör ve 3 röle çıkışına sahiptir. Analog çıkışlar 0(4) - 20 mA ve 0 - 10 V aralığında ölçeklenebilir.

Mitsubishi Electric, FR-F740 serisi için artık şalt panosundan bağımsız olarak serbestçe yerleştirilen frekans inverterlerinin montajında kullanılabilen mahfaza üniteleri de sunmaktadır. IP20 koruma sınıfına göre tasarlanmış Yer Üstü Birimlerin ön montajı yapılmıştır ve bu birimler bir ara devre kısma ünitesi ya da ek bir EMC filtresinin entegre edilmesini mümkün kılmaktadır.

FR-F740 serisi size neler sunuyor?

Gerilim aralığı: 3~ 380 - 500 V
Güç aralığı: 0,75 - 630 kW

 • Pompa ve fan tahrik sistemleri için mükemmel seçim
 • "Digital Dial" özelliğiyle kolayca yapılandırma olanağı
 • Bakım sayacı dahil kapsamlı kontrol ve veri yönetimi
 • "OEC- Control" (Optimum Uyarma Kontrolü) sayesinde maksimum enerji tasarruf potansiyeli
 • LonWorks, Profibus DP, CC-Link, DeviceNet ve RS485 arabirimi
 • USB Port (isteğe bağlı)
 • Entegre EMC Filtresi (EN 55011A / İkinci Ortam)

FR-F740'ın standart kullanım alanları:

Endüstriye yönelik havalandırma ve hava emme cihazları

 • Duman emici fanlar
 • Sıcak hava üretici sistemler
 • Duvardan hava ısıtma sistemleri
 • Isı pompaları
 • Isıtma ve kurutma kabinleri
 • Hava ısıtma cihazları vs.

veya

 • Yiyecek ve içecek endüstrisi
 • Basım ve kağıt endüstrisi
 • Kimya endüstrisi
 • Tekstil endüstrisi
 • Ahşap endüstrisi

Ürün bilgileri

 FR-F 740
Güç aralığı0,75 - 630 kW
Koruma sınıfıIP20/IP00
Gerilim beslemesi
(50/60 Hz)
3 fazlı
380-500 V
Çıkış frekansı0,5-400 Hz
Önceden belirlenen hızlar15
Kontrol paneli:Çıkarılabilir
Kısa devre, aşırı yük ve boşta çalışma korumasıo
Akıllı çıkış akımı denetimio
Otomatik enerji tasarruf fonksiyonuo
Yerleşik frenleme transistörü, fren direnci isteğe bağlıdıro (fren direnci yok)
RS422/RS485 arabirimi üzerinden iletişimEntegre
Radyo girişimini bastırmaFiltre (entegre ve isteğe bağlı)
Motorun sessiz çalışması için ayarlanabilir yüksek PWM tetikleme frekansıo
(+SoftPWM)
Ağ bağlantısıProfibus DP, DeviceNet, CCLink, Modbus RTU, LonWorks
PID kontrolüo
pozitif/neg. lojiko
Kopyalama fonksiyonuna sahip kontrol panelio
8 dil destekli parametre ünitesiİsteğe bağlı

 

 • Certificates ISO 14001 ve ISO 9001
 
 • Certificate TüV Rheinland
 
 • Certificate CE
 
 • Certificate UL
 
 • Certificate CUL
 
 • Certificate GOST
 
 • Certificate DNV

 

 FR-F746 SERİSİ

FR-F 746

Mitsubishi Electric'in FR-F746 frekans inverterleri, FR-F 740 Serisini IP54 koruma sınıfında toza ve su püskürmesine karşı koruma açısından tamamlayan bir cihaz versiyonudur. FR-F746 Serisi özel olarak bina otomasyonu ve ısıtma, havalandırma ve klima uygulamaları için geliştirilmiştir. IP 54 koruma sınıfına sahip olan ve toza ve su püskürmesine karşı korumalı bu versiyonda cihaz "zorlu" çevre koşulları altında sorunsuz bir şekilde kurulup stabil olarak çalıştırılabilmektedir.

FR-F746 Serisi size neler sunuyor?

 • Gerilim aralığı: 3~ 380 - 500 V
  Güç aralığı: 0,75 - 55 kW
 • IP 54'e uygun şekilde toza ve su püskürmesine karşı korumalı
 • Bina otomasyonu, ısıtma, havalandırma, klima uygulamaları ile endüstriyel pompa ve fan sistemleri için mükemmel bir üründür
 • "Digital Dial" özelliği sayesinde kolay kullanım ve yapılandırma olanağı.· Bakım sayacı ve geniş kapsamlı kontrol ve veri yönetimi özellikleri
 • "OEC- Control" (Optimum Uyarma Kontrolü) sayesinde maksimum enerji tasarruf potansiyeli
 • LonWorks, Profibus DP, CC-Link, DeviceNet ve RS485 arabirimi
 • USB Port (isteğe bağlı)
 • Entegre EMC Filtresi (EN 55011A / İkinci Ortam)

FR-F746'ın standart kullanım alanları:

 • Endüstriye yönelik havalandırma ve hava emme cihazları
 • Duman emici fanlar
 • Sıcak hava üretici sistemler
 • Duvardan hava ısıtma sistemleri
 • Isı pompaları
 • Isıtma ve kurutma kabinleri
 • Hava ısıtma cihazları vs.

veya

 • Yiyecek ve içecek endüstrisi
 • Basım ve kağıt endüstrisi
 • Kimya endüstrisi
 • Tekstil endüstrisi
 • Ahşap endüstrisi

Ürün bilgileri

 FR-F 746
Güç aralığı0,75 - 55 kW
Koruma sınıfıIP54
Gerilim beslemesi
(50/60 Hz)
3 fazlı
380-500 V
Çıkış frekansı0,5-400 Hz
Önceden belirlenen hızlar15
Kısa devre, aşırı yük ve boşta çalışma korumasıo
Akıllı çıkış akımı denetimio
Otomatik enerji tasarruf fonksiyonuo
Yerleşik frenleme transistörü, fren direnci isteğe bağlıdıro (fren direnci yok)
RS422/RS485 arabirimi üzerinden iletişimEntegre
Radyo girişimini bastırmaFiltre (entegre ve isteğe bağlı)
Motorun sessiz çalışması için ayarlanabilir yüksek PWM tetikleme frekansıo
(+SoftPWM)
Ağ bağlantısıProfibus DP, DeviceNet, CCLink, Modbus RTU, LonWorks
PID kontrolüo
pozitif/neg. lojiko
Kopyalama fonksiyonuna sahip kontrol panelio

 

 • Certificates ISO 14001 ve ISO 9001
 
 • Certificate TüV Rheinland
 
 • Certificate CE
 
 • Certificate GOST
 
 • Certificate DNV
 

 

 FR-A700 SERİSİ

FR-A 700

Tahrik performansý ve iþlevselliði, kontrol ve teknoloji fonksiyonlarý, entegrasyon özelliði ve mekanik konsepti, günümüzde üst düzey frekans inverterlerinin sunmasý gereken en önemli özelliklerdir. FR-A700 serisi yeni frekans inverteri, tüm bu özellikleri makine ve sistem üretimi için maksimum oranda performans, ekonomik olma özelliði ve esneklikle birleþtirmektedir. Frekans inverterleri, vinç ve kaldýrma sistemleri, yüksek raflý depolar, ekstrüderler, santrifüjler ya da sarma makineleri gibi endüstriyel kullanýmdaki yüksek gereksinimler getiren tahrik görevleri için mükemmel bir uygunluk gösterir.

FR-A700'ün en önemli özelliklerine genel bakýþ:

Daha fazla dinamik – FR-A700, encoder geri beslemesi olmadan da makinenin her çalýþma durumu için sürekli olarak optimum manyetik aký deðerini hesaplar. Bu sayede, doðru çalýþma özellikleri ve özellikle daha önceleri doðru akým (DC) ya da "kapalý çevrim" vektör tahriklerine has çalýþma momentleri elde edilir.

Daha fazla hassasiyet – Encoder geri beslemesi ile çalýþma sýrasýnda, FR-A700, tüm pozisyonlama ve ayar bölgelerinde yüksek hassasiyette bir devir ayarý (hassasiyet: % ±0,01) ve en üst seviyede doðru tork ayarý (% ± 10 hassasiyet) ile kullanýcýlarý etkilemektedir.

Doðru pozisyonlama – Standart olarak entegre edilmiþ dijital darbe zinciri giriþi sayesinde, FR-A700 pozisyonlama çözümü olarak kullanýlabilir.

PLC ve teknoloji fonksiyonlarý – FR-A 700 serisi, standart olarak programlanabilir lojik kontrol ünitesi ile donatýlmýþtýr. Bu kontrol ünitesi, tüm tahrik parametrelerine direkt bir eriþim saðlar ve düzenli kontrol ve denetim ünitesi olarak çok yönlü görevleri üstlenir.

AutoTuning – Entegre AutoTuning fonksiyonu, motor hareketsiz konumdayken gerekli olan tüm taným deðerlerini bir dakikadan az bir süre içinde belirler.

Að uyumlu – Standart olarak USB ve RS485 arabirimi ve RTU Modbus. Profibus DP, CC-Link, CANopen, DeviceNet ve hareket kontrol SSCNET III network baðlantýlarý bulunmaktadýr. Bu þekilde, frekans inverterleri, Mitsubishi Electric hareket kontrol sistemi ile otomasyon baðlantýlý olarak da çalýþtýrýlabilir. Hýzlý hareket kontrol network’ünün devreye alýnmasý, aktarým parametreleri ayarlanmadan tak ve çalýþtýr þeklinde gerçekleþir.

Kendi kendine hata teþhisi ile çalýþma güvenilirliði – Modern hata teþhis ve bakým fonksiyonlarý, devre dýþý kalma durumlarýna karþý koruma saðlar. Kendi kendine hata teþhis sistemi, aþýnmaya maruz kalan tüm yapý parçalarýný aktif olarak denetler ve cihazýn devre dýþý kalmasýndan önce uyarý yapar. Çok sayýda koruma ve aþýrý yük fonksiyonu, arýzasýz bir çalýþma ve bununla birlikte yüksek oranda kullanýlabilirlik ve çalýþma güvenliðini garanti eder.

10 yýllýk tasarým geçmiþi – Teknik iyileþtirmeler ve yüksek kaliteli kondansatörler, saðlam soðutma fanlarý ve çift kat boyalý platinler gibi yeni geliþtirilen bileþenler, üst düzey frekans inverterlerinin ortalamalarýnýn üstünde bir dayanma ömrüne sahip olmasýný saðlar.

Konforlu kullaným – Frekans inverteri, bir kiþisel bilgisayar kullanýlarak seri USB arabirimi üzerinden ayarlanabilir ve invertere bakým yapýlabilir. Yeni parametre ayarlama yazýlýmý FR Configurator, grafik bir makine analizi ya da en yeni cihaz nesline kolay bir geçiþ için otomatik dönüþtürme aracý gibi konforlu fonksiyonlar sunar.

Dört aþýrý yüklenme özelliði – FR-A700 dört aþýrý yüklenme bölgesi için tasarlanmýþtýr ve bununla birlikte, uygun cihazýn seçilmesi durumunda ilgili uygulama için ciddi kolaylýklar saðlar.

Ve – Çok sayýda yüksek performanslý fonksiyonun yanýnda, FR-A700 serisi, standart olarak EMV filtresi (EN55011A) ve fren devresi (<30kW) ile birlikte Avrupa içinde serbest ürün dolaþýmý için CE, UL ya da cUL gibi normlarý yerine getirir. Ayrýca bu seri Rusya'ya ihracat yapmak için gereken GOST R sertifikasýna da sahiptir. Seri, ISO 9001 kalite standardý ya da ISO 14001 çevre standardýna göre geliþtirilmiþtir.

Ürün yelpazesi

 SLD (super hafif yük)LD (hafif yük) 
TipCihaz nominal akýmý
[A]
Motor nominal gücü
[kW]
Cihaz nominal akýmý
[A]
Motor nominal gücü
[kW]
GxYxD
(mm)
FR-A740-
00023-EC
-
FR-A740-
12120-EC
2,3
-
1212
0,75
-
630
2,1
-
1094
0,75
-
560
150x260x140
-
995x1580x440
 ND (normal yük)HD (aðýr yük) 
TipCihaz nominal akýmý
[A]
Motor nominal gücü
[kW]
Cihaz nominal akýmý
[A]
Motor nominal gücü
[kW]
GxYxD
(mm)
FR-A740-
00023-EC
-
FR-A740-
12120-EC
1,5
-
962
0,4
-
500
0,8
-
866
0,25
-
450
150x260x140
-
995x1580x440

 

 • Certificates ISO 14001 ve ISO 9001
 
 • Certificate TüV Rheinland
 
 • Certificate CE
 
 • Certificate UL
 
 • Certificate CUL
 
 • Certificate GOST
 
 • Certificate DNV
 

 

Frekans inverteri – FR-A 700

Tahrik performansý ve iþlevselliði, kontrol ve teknoloji fonksiyonlarý, entegrasyon özelliði ve mekanik konsepti, günümüzde üst düzey frekans inverterlerinin sunmasý gereken en önemli özelliklerdir. FR-A700 serisi yeni frekans inverteri, tüm bu özellikleri makine ve sistem üretimi için maksimum oranda performans, ekonomik olma özelliði ve esneklikle birleþtirmektedir. Frekans inverterleri, vinç ve kaldýrma sistemleri, yüksek raflý depolar, ekstrüderler, santrifüjler ya da sarma makineleri gibi endüstriyel kullanýmdaki yüksek gereksinimler getiren tahrik görevleri için mükemmel bir uygunluk gösterir.

FR-A700'ün en önemli özelliklerine genel bakýþ:

Daha fazla dinamik – FR-A700, encoder geri beslemesi olmadan da makinenin her çalýþma durumu için sürekli olarak optimum manyetik aký deðerini hesaplar. Bu sayede, doðru çalýþma özellikleri ve özellikle daha önceleri doðru akým (DC) ya da "kapalý çevrim" vektör tahriklerine has çalýþma momentleri elde edilir.

Daha fazla hassasiyet – Encoder geri beslemesi ile çalýþma sýrasýnda, FR-A700, tüm pozisyonlama ve ayar bölgelerinde yüksek hassasiyette bir devir ayarý (hassasiyet: % ±0,01) ve en üst seviyede doðru tork ayarý (% ± 10 hassasiyet) ile kullanýcýlarý etkilemektedir.

Doðru pozisyonlama – Standart olarak entegre edilmiþ dijital darbe zinciri giriþi sayesinde, FR-A700 pozisyonlama çözümü olarak kullanýlabilir.

PLC ve teknoloji fonksiyonlarý – FR-A 700 serisi, standart olarak programlanabilir lojik kontrol ünitesi ile donatýlmýþtýr. Bu kontrol ünitesi, tüm tahrik parametrelerine direkt bir eriþim saðlar ve düzenli kontrol ve denetim ünitesi olarak çok yönlü görevleri üstlenir.

AutoTuning – Entegre AutoTuning fonksiyonu, motor hareketsiz konumdayken gerekli olan tüm taným deðerlerini bir dakikadan az bir süre içinde belirler.

Að uyumlu – Standart olarak USB ve RS485 arabirimi ve RTU Modbus. Profibus DP, CC-Link, CANopen, DeviceNet ve hareket kontrol SSCNET III network baðlantýlarý bulunmaktadýr. Bu þekilde, frekans inverterleri, Mitsubishi Electric hareket kontrol sistemi ile otomasyon baðlantýlý olarak da çalýþtýrýlabilir. Hýzlý hareket kontrol network’ünün devreye alýnmasý, aktarým parametreleri ayarlanmadan tak ve çalýþtýr þeklinde gerçekleþir.

Kendi kendine hata teþhisi ile çalýþma güvenilirliði – Modern hata teþhis ve bakým fonksiyonlarý, devre dýþý kalma durumlarýna karþý koruma saðlar. Kendi kendine hata teþhis sistemi, aþýnmaya maruz kalan tüm yapý parçalarýný aktif olarak denetler ve cihazýn devre dýþý kalmasýndan önce uyarý yapar. Çok sayýda koruma ve aþýrý yük fonksiyonu, arýzasýz bir çalýþma ve bununla birlikte yüksek oranda kullanýlabilirlik ve çalýþma güvenliðini garanti eder.

10 yýllýk tasarým geçmiþi – Teknik iyileþtirmeler ve yüksek kaliteli kondansatörler, saðlam soðutma fanlarý ve çift kat boyalý platinler gibi yeni geliþtirilen bileþenler, üst düzey frekans inverterlerinin ortalamalarýnýn üstünde bir dayanma ömrüne sahip olmasýný saðlar.

Konforlu kullaným – Frekans inverteri, bir kiþisel bilgisayar kullanýlarak seri USB arabirimi üzerinden ayarlanabilir ve invertere bakým yapýlabilir. Yeni parametre ayarlama yazýlýmý FR Configurator, grafik bir makine analizi ya da en yeni cihaz nesline kolay bir geçiþ için otomatik dönüþtürme aracý gibi konforlu fonksiyonlar sunar.

Dört aþýrý yüklenme özelliði – FR-A700 dört aþýrý yüklenme bölgesi için tasarlanmýþtýr ve bununla birlikte, uygun cihazýn seçilmesi durumunda ilgili uygulama için ciddi kolaylýklar saðlar.

Ve – Çok sayýda yüksek performanslý fonksiyonun yanýnda, FR-A700 serisi, standart olarak EMV filtresi (EN55011A) ve fren devresi (<30kW) ile birlikte Avrupa içinde serbest ürün dolaþýmý için CE, UL ya da cUL gibi normlarý yerine getirir. Ayrýca bu seri Rusya'ya ihracat yapmak için gereken GOST R sertifikasýna da sahiptir. Seri, ISO 9001 kalite standardý ya da ISO 14001 çevre standardýna göre geliþtirilmiþtir.

Ürün yelpazesi

 SLD (super hafif yük)LD (hafif yük)ND (normal yük)HD (aðýr yük) 
TipCihaz nominal akýmý
[A]
Motor nominal gücü
[kW]
Cihaz nominal akýmý
[A]
Motor nominal gücü
[kW]
Cihaz nominal akýmý
[A]
Motor nominal gücü
[kW]
Cihaz nominal akýmý
[A]
Motor nominal gücü
[kW]
GxYxD
(mm)
FR-A740-
00023-EC
-
FR-A740-
12120-EC
2,3
-
1212
0,75
-
630
2,1
-
1094
0,75
-
560
1,5
-
962
0,4
-
500
0,8
-
866
0,25
-
450

150x260x140
-
995x1580x440

 

 

 FR-A741 

Çok sayıda yeni teknolojiye sahip bu frekans inverteri, mükemmel bir performans sunar ve rejeneratif frenleme için kullanılabilecek tork değerlerine sahip asansör tahrik sistemleri ve yüksek güç tüketen makineler için idealdir. Taşıyıcı sistemler, santrifüj separatörler, test makineleri, sargı makineleri vs. gibi düşey ve yatay hareketlere sahip birçok uygulama için kullanılabilir.

Yeni FR-A741 hem ilk yatırım maliyetini, hem de işletme maliyetlerini düşürür. Entregre güç rejenerasyon işlevi, daha küçük ve çok daha düşük maliyetli tahrik sistemlerinin ve daha basit ve daha kompakt şalt dolaplarının kullanılabilmesine olanak sağlar.

Yüksek güç tasarrufu potansiyeli

Artık makine ve tesis mühendisliğinde enerji tüketiminin azaltılması ve çevrenin korunması çok önemli hususlar haline gelmiştir. Tahrik motorları, çoğu zaman kullanılan enerjinin büyük bir kısmını tüketir, çok fazla yer kaplar ve özel soğutma sistemlerinin kurulmasını gerektirir. FR-A741’in rejeneratif frenleme sistemi, klasik tahrik sistemlerine kıyasla çok daha yüksek bir verime sahiptir; bu da oldukça yüksek bir enerji tasarrufu potansiyeli anlamına gelir.

Basit montaj

Frekans inverteri ile güç rejenerasyon sisteminin tek bir ünitede birleştirilmesi yer ihtiyacını azaltırken, şalt dolabına montajı kolaylaştırır.

Entegre AC reaktörüyle birleştirilmesi ve harici bir frenleme ünitesine ihtiyaç duyulmaması, kablo kullanımının oldukça azalmasını sağlar. Bu inverterler, klasik çözümlerle karşılaştırıldığında çıkış kapasitesine bağlı olarak % 60'a kadar daha az ana devre kablosuna ve % 40'a daha az yere ihtiyaç duyar. Kullanılan toplam kablo uzunluğu ve şalt dolabında gerekli alan açısından önemli tasarruflar sağlar.

Asansör uygulamaları için idealdir

FR-A741 serisi frekans inverterleri karmaşık uygulamalara kolayca entegre edilebilecek yenilikçi ve akıllı tahrik sistemleridir. Özellikle sık ve düzenli hızlanma ve yavaşlama döngüleri içeren işler ve normalde frenleme dirençlerinin kullanıldığı tüm uygulamalar için idealdir.

Asansör uygulamalarına kolayca entegre edilebilmesi için özel bir harici fren kontrol sırası, yük tabanlı hız ayarlama işlevleri ve dört çeyrek için birbirinden bağımsız dört tork eşiği de dahil özel vinç programlama işlevleri desteklenmektedir.

Ürün özelliklerine genel bakış

 • Entegre güç rejenerasyonu, enerji verimini arttırır
 • Daha düşük montaj maliyeti, daha verimli sistem planlama ve daha basit şalt dolabı tasarımı
 • Çok sayıda uygulama işlevine sahip gelişmiş tahrik
 • Klasik çözümlere kıyasla düşük toplam maliyet

Ürün yelpazesi

ModelCihaz nominal akýmý [A]Motor nominal gücü [kW]GxYxD [mm]
FR-A741-5.5k125.5250 x 470 x 270
FR-A741-7.5k177.5250 x 470 x 270
FR-A741-11k2311300 x 600 x 294
FR-A741-15k3115300 x 600 x 294
FR-A741-18.5k3818.5360 x 600 x 320
FR-A741-22k4422390 x 600 x 320
FR-A741-30k5730450 x 700 x 340
FR-A741-37k7137470 x 700 x 368
FR-A741-45k8645470 x 700 x 368
FR-A741-55k11055600 x 900 x 405
 • TüV Rheinland
 •  
 • ISO 14001 ve ISO 9001
 •  
 • CE
 •  
 • UL
 •  
 • CUL

 


   SİPARİŞLERİNİZ SİPARİŞ TEYİD FORMU ONAYLANDIKTAN VE ÜÇRETİ BANKA HESABIMIZA EFT VEYA HAVALE OLDUKTAN SONRA MALZEMELER  ADRESİNİZE KARGO İLE TESLİM EDİLİR .SATIŞ ÖNCESİ VE SATIŞ SONRASI TEKNİK DESTEK STOKTAN MALZEME TEMİNİ ÜRÜNLERE AİT TEKNİK BİLGİLERLE SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZE HİZMET VERMEKTEYİZ.

 

     FABRİKA ÜRETİM HATALARINA KARŞI ÜRETİCİ FİRMA GARANTİSİ ALTINDADIR. 

   SİPARİŞ TELEFONLARI:

 TEL       : 0212

 TELFAX: 02126260151      

 CEP      : 0545 856 30 57

    EMAİL: 

                      :mgurotomasyon@gmail.com

                     

                     

 

 


 


   SİPARİŞLERİNİZ SİPARİŞ TEYİD FORMU ONAYLANDIKTAN VE ÜÇRETİ BANKA HESABIMIZA EFT VEYA HAVALE OLDUKTAN SONRA MALZEMELER  ADRESİNİZE KARGO İLE TESLİM EDİLİR .SATIŞ ÖNCESİ VE SATIŞ SONRASI TEKNİK DESTEK STOKTAN MALZEME TEMİNİ ÜRÜNLERE AİT TEKNİK BİLGİLERLE SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZE HİZMET VERMEKTEYİZ.

 

      FABRİKA ÜRETİM HATALARINA KARŞI ÜRETİCİ FİRMA GARANTİSİ ALTINDADIR. 

   SİPARİŞ TELEFONLARI:

 TEL       : 02126265472

 TELFAX: 02126260151      

 CEP      : 0545-856 30 57---

    EMAİL: 

                      :mgurotomasyon@gmail.com

                    

                 

 

 

 

MİTSUBİSHİ HAKKINDA TEKNİK BİLGİLER:

MİTSUBİSHİ ÜRÜNLERİNİN KULLANIM ALANLARI:

 

MİTSUBİSHİ İNVERTERLER TEKNİK BİLGİ:

  

 

MİTSUBİSHİ PLC LER HAKKINDA TEKNİK BİLGİ:

 

 

 


   SİPARİŞLERİNİZ SİPARİŞ TEYİD FORMU ONAYLANDIKTAN VE ÜÇRETİ BANKA HESABIMIZA EFT VEYA HAVALE OLDUKTAN SONRA MALZEMELER  ADRESİNİZE KARGO İLE TESLİM EDİLİR .SATIŞ ÖNCESİ VE SATIŞ SONRASI TEKNİK DESTEK STOKTAN MALZEME TEMİNİ ÜRÜNLERE AİT TEKNİK BİLGİLERLE SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZE HİZMET VERMEKTEYİZ.

 

     FABRİKA ÜRETİM HATALARINA KARŞI ÜRETİCİ FİRMA GARANTİSİ ALTINDADIR. 

   SİPARİŞ TELEFONLARI:

 TEL       : 02126265472

 TELFAX: 02126260151      

 CEP      : 0545 856 30 57---05424177186

   

EMAİL: 

                      gurotomasyon@gmail.com


                       info@gurelektrikotomasyon.com

 

       

                      

           

 

 


   SİPARİŞLERİNİZ SİPARİŞ TEYİD FORMU ONAYLANDIKTAN VE ÜÇRETİ BANKA HESABIMIZA EFT VEYA HAVALE OLDUKTAN SONRA MALZEMELER  ADRESİNİZE KARGO İLE TESLİM EDİLİR .SATIŞ ÖNCESİ VE SATIŞ SONRASI TEKNİK DESTEK STOKTAN MALZEME TEMİNİ ÜRÜNLERE AİT TEKNİK BİLGİLERLE SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZE HİZMET VERMEKTEYİZ.

 

      FABRİKA ÜRETİM HATALARINA KARŞI ÜRETİCİ FİRMA GARANTİSİ ALTINDADIR. 

   SİPARİŞ TELEFONLARI:

 TEL       : 02126265472

 TELFAX: 02126260151      

 CEP      : 0545-856 30 57

    

EMAİL: 

                      mgurotomasyon@gmail.com


                     

MİTSUBİSHİ ÜRÜNLERİN KULLANIM ALANLARI: 

 TÜM AVRUPA'DAYIZ:

     Ürün geliştirmeden fabrika yönetimine kadar uzanan sanayi sektöründeki çalışmalarımız 75 yılı aşkın bir süredir devam etmektedir.Yıllar boyu edindiğimiz bilgi ve geniş ürün portföyümüzü kullanarak,müşterilerimiz ile birlikte özel ihtiyaçlara cevap veren anahtar teslim çözümler sunuyoruz.Tüm dünyaya yayılan hizmet ağımız sayesinde,sadece satış sonrası hizmet değil,eğitim ve teknik danışmanlık hizmetleri de veriyoruz.

GLOBAL ORTAK,YEREL DOST

     Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyonu,ileri ve üstün kaliteli ürünler demektir.Programlanabilir lojik kontrol ünitelerimiz,sürücü çözümlerimiz ve sanayi robotlarımız piyasanın en güçlü ürünleri arasındadır ve 30 yılı aşkın bir süredir Avrupa'nın üretim başarısına katkı sağlamaktadır.

SATIŞ VE DESTEK,HER ZAMAN YANINIZDA

     Fabrika Otomasyonu departmanımızın Almanya,İngiltere,Fransa,İrlanda,İtalya,İspanya ve Rusya'da kendi satış bölümleri vardır.Ayrıca,tüm Avrupa'da ve komşu ülkelerde geniş bir ortak şirketler ağı mevcuttur.

     Avrupa Destek Grubumuz (ESG),yerel destek faaliyetlerimize koordinasyon,kontrol ve kalite yönetimi sağlamak için kurulmuştur.Buradaki çalışmalar Avrupa Geliştirme Merkezi ve EMC yeterlilik merkezi tarafından da desteklenmektedir.

GÜVEN VE BAĞLILIK EN AZ ÜRÜN KALİTESİ KADAR ÖNEMLİDİR

     Otomasyon sanayindeki güçlü ortaklar ile işbirliği yapmak,Mitsubishi'nin başarısındaki en önemli unsurlardan biridir.Günümüzde,müşteriler isteklerine özel otomasyon çözümlerine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır.Ortaklarımızın değişik endüstri alanlarındaki deneyimi,Mitsubishi Electric'in ileri otomasyon teknolojisi ile bir araya gelerek,uygun çözümler ve mükemmel müşteri hizmeti sağlayan başarılı bir formülün iki ana bileşimini oluşturmaktadır.

HİZMET ÖZELLİKLERİ

     Hizmetlerimizin odak noktası,her zaman müşterilerimizdir.Uzman kadromuz ile planlama,projelendirme,kurulum,konfigürasyon,eğitim gibi konularında sizlere yardımcı olduğumuz gibi aynı zamanda otomasyon ile ilgili tüm sorularınızı her zaman yanıtlayan deneyimli kadromuz,sürekli olarak müşterilerimize destek olmaktadırlar.Optimize stoklarımız ve merkezi lojistik ünitemiz sayesinde yedek parçalar size en hızlı ve düzenli olarak ulaşırlar.Avrupa'nın her yerindeki müşterilerimiz,hızlı teknik bilgi ve destek için,telefon hattımızı arayabilir.

STANDARTLARA UYUM

     Mitsubishi,üstün kaliteli ürünler sunmakla ünlüdür.Bunun nedenlerinden biri de,uluslararası standart ve yönetmeliklerin gereksinimlerine uymak ve bu kuralları uygulamamızdır.Pek çok ürünümüz Avrupa CE uygunluk belgesi dışında,aşağıdaki standartlarıda içermektedir:

_e-mark,taşıt kuralları                                                                                   _ABS,DNV,GL,RINA,BV,Lloyd's Register gibi gemi kuralları                    _UL (USA),CUL(Kanada),ve GOST (Rusya)gibi uluslararası onay belgeleri

PİYASA LİDERLERİ

     Üretim dünyasında değişiklik kaçınılmazdır.Ürünlerimizin mevcut müşteri gereksinimlerini karşılayabilmesi için,piyasada yer alan ürün geliştirme ve üretim konularını dikkate alırız.Ürünlerimizin üstün güvenilirlik seviyesini muhafaza etmek için,işi asla şansa bırakmayan ve Mitsubishi ismi ile aynı anlama gelen üstün kaliteyi sağlayan bir kalite kontrol programını bünyemize kattık.Mitsubishi Electric ürünleri,endüstrideki en gelişmiş ürünler arasında yer almaktadır.Bugün dünyada kullanılan her üç PLC'den biri Mitsubishi'dir.Ayrıca rakiplerimizin bazıları kendi frekans inverterlerinde bile Mitsubishi'nin ileri güç yönetimi teknolojisini kullanmaktadırlar.Tüm bu faktörler bir araya getirildiğinde,müşterilerimizin Mitsubishi otomasyon ürünlerini neden dünya lideri olarak gördükleri anlaşılmaktadır.

SU

     Su,yaşamımız için önemli bir elementtir.Sürekli ve temiz bir içme,yıkanma ve kullanma kaynağı olmazsa,toplumu negatif yönde etkiler.Değişen talepleri karşılamak için,otomasyon çözümlerinin esnek ve güvenilir olması gerekir,çözümlerin yanısıra  firmalar ürün maliyetlerine de bakarlar.Pek çok firmanın Mitsubishi Electric'i tercih etmesinin nedenleri budur.

GIDA

     Bugün tüketicilere sunulan gıda yelpazesi,hazır salatalardan önceden pişirilmiş böreklere ve donmuş etlere kadar uzanır.Bunların çoğu uzak yerlerden gelir ve her defasında tam zamanında işlenmesi ve sevk edilmesi gereklidir.Gıda günlük yaşantımızda önemli bir yer tuttuğundan etiketleme,paketleme ve kalite kontrolle ilgili katı kural ve talimatlar uygulanmaktadır.Mitsubishi Electric bu alanlarda uzmandır.

İMALAT SANAYİ

     Tüm mühendislik dallarında olduğu gibi,imalat sektöründe de amaç,en gelişmiş ürünleri en düşük maliyetle üretmektir.Üretici firmalar genellikle ihtiyaçları olan standartları geniş ölçüde destekleyen ve aynı zamanda esnek,kullanışlı ve güvenilir otomasyon çözümleri sunan tedarikçi firmalar ararlar.Dünyadaki üretici firmaların son 25 yılda altı milyondan fazla Mitsubishi FX PLC almasının bir nedeni de budur.

OTOMOTİV

     Daha kısa üretim süreci,uyumlu imalat ve üretim işlemlerinin tüm alanlarındaki entegrasyonu,otomotiv endüstrisini dünyanın en güçlü ve en güvenilir üretim sektörlerinden biri yapan özellikdir.Global markaların Mitsubishi Electric'i en üst seviyede otomasyon uzmanı seçmelerinin bir nedeni de budur.

KİMYA SANAYİ

     Kimyasal madde ve ilaç sanayileri dünyanın en rekabetçi ve en hızlı gelişen sanayileri arasındadır.Labaratuvarlarda geliştirilen ürünlerin zaman kaybetmeden üretime geçirilmesi gereklidir.Üretici firmaların bunu hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilmeleri için,bir çok standarta uygun,esnek otomasyon çözümlerine ihtiyaçları vardır.

PROSES

     Otomatik uygulamaların çoğu sürekli proseslerdir.Güç istasyonlarından atık yakma tesislerine kadar bir çok değişik uygulama vardır.Hepsi son derece güvenilir kontrol sistemine ihtiyaç duyarlar.Ayrıca,üretim atıklarına nasıl bir işlem uygulanacağı,IPPC gibi yönetmeliklere tabidir.Mitsubishi sistem Q'yu özellikle bu tür gereksinimler için geliştirmiştir.

YARININ KALİTESİ...

     Çeşitli uygulamalar ve firmanın büyüklüğünden bağımsız olarak Mitsubishi Electric müşterilerine mümkün olan en iyi hizmeti sunar.Müşterinin ihtiyaçlarını bilmenin ve anlamanın yanı sıra,yarın gerekli olacak ürünleri geliştirmek için yasal ve sosyal tutumunu değiştirme isteğinde olmak da buna dahildir.

A&G-GELECEĞİN YAŞAM KANI

     Araştırma ve Geliştirme Mitsubishi Electric'in yaşaması için gereken kandır.Japonya,ABD ve Avrupa'daki araştırma ve geliştirme merkezleri yarının ürünleri oluşturmak için bugünden ileri teknolojiler üzerinde çalışmaktadırlar.Mitsubishi Electric satışlarının yaklaşık %4'ünü yarının teknolojilerini geliştirmek için ayırmaktadır.

BUGÜNÜN HEDEFİ...

     Program ve sistemleri yerli yerinde kullanmak,yaşanabilir bir gezegen oluşturma hedefimize yaklaşmamıza yardımcı olur.Tedarikten ürün tasarımına,üretimden lojistik hizmetlerine kadar uzanan bu faaliyetler,şirket kültürümüz içinde çevresel açıdan ne kadar bilinçli olduğumuzu ve bu konuya verdiğimiz önemi göstermektedir.

     Etkili otomatik üretim ile çevremize gösterdiğimiz özen arasındaki bu denge,müşterilerimizin gereksinimlerini daha iyi anlamamıza da yardımcı olur.Örneğin,atıklarımızı IPPC yönetmeliklerine uygun şekilde kontrol etmek ve değerlendirmek bunlardan biridir.

ÇEVREYE YARDIM

     Her şey denge ile ilgilidir:Kaynakların etkili,enerjinin verimli bir şekilde kullanılması ve olası zararlı maddelere karşı koruma sağlanması arasındaki denge.Bu zorlu mücadelede Mitsubishi Electric önemli bir hedefe odaklanmıştır.Bu hedef,yaşamın doğal çevre ile uyumlu bir şekilde sürerek devamlı geliştiği global bir toplum oluşturmaktır.Bu nedenle Mitsubishi tesisleri ISO 14000 standartlarına uyarak daha az zararlı maddeler içeren ürünler üretmek için çalışmaktadır.

ÜRÜN VE SERVİS

     Müşterilerimiz bir otomasyon ortağı seçerken,firmanın sürekliliği,güvenilir ürünler üretmesi gibi pek çok farklı faktörler ararlar.Ancak hepsinin ortak arayışı servis ve destektir.

AVRUPA SERVİS GRUBU

     Mitsubishi Electric'in Avrupa Servis Grubu,Avrupa'daki tüm endüstriyel otomasyon servis ve destek ünitelerini kapsayan bir kuruluştur.Mitsubishi Müşteri Teknoloji Merkezleri ve Avrupa'daki ortaklarından oluşan bir servis ağı,merkezi ESG ekibi tarafından desteklenen yerel yardım sunar.ESG bakım,onarım,eğitim,mühendislik önerileri ve 24 saat yardım gibi çeşitli hizmetler verir.

İNSAN FAKTÖRÜ

     Hem yeni hem de eski ürünler için destek sunan ücretsiz müşteri telefon hattı hizmetleri,ESG tarafından kontrol edilir ve düzenlenir.Yerel mühendisler telefonda kendi ana dillerinde destek verir.Lokal servis merkezi Avrupa Servis Grubu tarafından desteklenmektedir.Gerek lokal gerekse merkezi destek hizmeti ile müşteriler ihtiyaç duydukları desteğe her zaman ulaşabilirler.

MİNİMUM ARIZA SÜRESİ

     Operasyon hatası nedeni ile meydana gelen arıza iyi haber değildir.Bugünün zorlu çalışma ortamında,tam kapasite üretime mümkün olduğunca çabuk dönmek önemlidir.ESG sayesinde Mitsubishi,müşterilerin arıza sürelerini minimuma indirgeyen çeşitli onarım seçenekleri sunmaktadır.

DETAYLI EĞİTİM İLE DAHA ÇOK PERFORMANS

     Hızlı bir üretim ortamında karmaşık otomasyon aygıtları ile uğraşmak,iyi eğitilmiş personel gerektirir.Mitsubishi ESG,otomasyon sistemlerinin kullanımı ve bakımı ile ilgili en gelişmiş otomasyon eğitimi sunarak optimum çalışma performansı sağlar.

OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ...

MİCRO PLC'LER

     Dünyanın en çok kullanılan mikro PLC'leri gücü ve kolaylığı eşit ölçüde bir araya getirir.

MODÜLER PLC'LER

     Sistem Q,bağımsız çözümlerden network ve yedekli sistemlere kadar uygulanabilen bir otomasyon platformudur.

MELSOFT YAZILIMLARI

     Verimlilik araçları ve yazılım çözümleri otomasyon yatırımınızdan en yüksek verimi almanıza yardımcı olur.

OPERATÖR PANELLERİ,GOT VE IPC

     Muhtemelen tek bir üreticinin ürettiği en geniş operatör panelleri,GOT ve IPC seçenekleri.

FREKANS İNVERTERLER

     Mitsubishi,müşterilerimizin "Tak ve Unut"dedikleri güvenli inverterleri ile ünlüdür.

FARKLI UYGULAMA İÇİN...

HAREKET KONTROLÜ

     Mitsubishi'nin Servo ve Hareket kontrol sistemleri,1-96 eksen için özel çözümler sunar.

ENDÜSTRİYEL ROBOTLAR

     MELFA robotlar,hem SCARA hem de eklemli kol sistemleri için öncü teknolojiler sunar.

ALÇAK GERİLİM ŞALT ÜRÜNLERİ

     İleri alçak gerilim teknolojisi,şalter ve devre kesicilerde kullanılır.

CNC KONTROL SİSTEMLERİ

     Üstün güvenirliliği ile üretim ve kontrolünüzü maksimuma çıkarır.

EDM MAKİNELERİ

     Mitsubishi EDM, Frost&Sullivan tarafından "2005 Global Piyasa Lideri"seçildi.

KOLAY,ESNEK,GÜVENİLİR

KOLAY

     Mitsubishi PLC'lerin kullanımı çok basittir.Pek çok karmaşık işlem için tek bir komut ile PLC'lerimizi programlanması kolay bir hale getirdik.

ESNEK

     Ayrıca,programlama ve sistem konfigürasyonu işlemlerini mümkün olduğunca esnek olacak şekilde tasarladık.Örneğin,GX Developer gibi programlama araçları kullanıcının PLC programlarını kolayca oluşturmasını ve yeni modüller düzenlemesini sağlar.GX IEC programlama paketimiz IEC61131-3 standartında programlama yapmak isteyen kullanıcılar için özel olarak tasarlanmıştır.

     Her iki programlama yazılımımız kullanıcıların oluşturmuş oldukları PLC kodlarını yeniden kullanmalarını sağlayarak programlama masraflarını en aza indirir.Ayrıca,GX Simülatör gibi yeni destek araçları da sunmaktayız.Bu paket kullanıcıların ek bir donanım kullanmadan PLC programlarını simülasyon modunda çalıştırarak devreye alma zamanını azaltmayı sağlar.

GÜVENİLİR

     PLC'lerimizi pek çok ticari kuruluş ve uzmanın onayını aldıktan sonra,en yüksek uluslararası standartlara göre tasarlıyor ve üretiyoruz.Tüm bu işlemleri sizlere mümkün olan en kaliteli ürünleri sunmak için yapıyoruz.Mitsubishi kalitesine en iyi örnek:ürün hatasındaki sıfır toleransın hızla norm haline geldiği otomotiv sektöründe ürünlerimizin yaygın bir şekilde kullanılmasıdır.

YETERLİ VE YERİNDE KONTROL

GENİŞ ÇÖZÜM YELPAZESİ

     Mitsubishi PLC'ler ve kontrol üniteleri üç ana gruba ayrılır.

-LOJİK KONTROL ÜNİTELERİ

     Mitsubishi'nin bu ürünlerine Alpha kontrol üniteleri denir.Giriş/çıkış (I/O),CPU,bellek,güç kaynağı ve HMI ünitelerini tek bir ünitede toplayan küçük ve kompakt cihazlardır.Bu cihazlar son derece güçlü İşlev Bloğu tipi bir programlama yazılımı ile programlanır.(AL-PCS/WIN).

-MİKRO PLC'LER

     Mikro PLC'ler makine kontrol işlemlerinden şebeke sistemlerine kadar pek çok alanda kullanılır.Mitsubishi'nin ünlü FX serisi PLC'leri,piyasada en çok tercih edilen mikro PLC'lerden biridir.Tüm dünyada altı milyondan fazla satan bu mikro PLC'ler tek bir ünite içinde I/O,CPU,bellek ve güç kaynağı elemanlarını içerir.Ayrıca, I/O,analog veya sıcaklık kontrolü gibi farklı seçenekler tercih edilerek kapasitesi arttırılabilir.En önemli özelliklerinden biri de network bağlantısıdır.Ağ seçenekleri arasında Ethernet,Profibus-DP,CC-LİNK,DeviceNet,CANopen ve AS-interface yer alır.

-MODÜLER PLC'LER

     Mitsubishi'nin AnSH ve System Q gibi modüler PLC'leri,üstün kaliteli ve çok işlevli kontrol üniteleridir.Üstün teknolojiye sahip bu PLC'lerin kullanım alanları,gücü ve işlevleri son derece etkileyicidir.Çalışma süreleri nanosaniyelerle ölçülür.Her biri ayrı güç kaynağı,CPU, I/O ve özel fonksiyon modülleri taşıyıcı üniteye monte edilebilmektedirler.Sistem genişletildikçe ilave taşıyıcı üniteler eklenebilir.Özel opsiyonlar arasında analog,haberleşme,network ve webserver üzerinden internete bağlanma özellikleri yer alır.Mitsubishi System Q, bir otomasyon platformundaki en yararlı unsurdur.PLC ile hareket ve işlem CPU'larının tek bir sistemde birleştiği eşsiz bir CPU işlemcisi vardır.Ayrıca,endüstriyel PC'leri,yedekli PLC'ler ve en son ürünlerden olan C Kontrol Ünitesi opsiyonları da mevcuttur.

GÖRMEK,İNANMAKTIR

     Mitsubishi'nin Vision 1000 kavramı,insan-makine arayüzü ile yazılım çözümlerini bir araya getirerek,üretim işlemi sırasında neler olduğunu görmenizi sağlar.

VİSİON 1000

     Görüntüleme teknolojisinin bu üçlü kombinasyonu,kullanıcıya ihtiyacına uygun en iyi çözümü seçebilme imkanı verir.

-HMI ÜRÜNLERİ

     GOT1000 serisi grafik operatör teknolojisine,en son dokunmatik ekran teknolojisine sahiptir.Bu da kullanıcılara parlak,temiz bir görüntü alma ve dokunmatik ekran özelliklerinden yararlanma imkanı verir.GOT üniteleri,Mitsubishi otomasyon teknolojisi ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmıştır.Bu da daha kolay ve daha hızlı proje geliştirebilmenin yanı sıra,sistem performansını artırmak ve Mitsubishi otomasyon donanımındaki ana işlevlere ek giriş yapabilmek demektir.

-AÇIK HMI ÇÖZÜMLERİ

     E1000 serisi operatör panelleri,Microsoft'un Windows CE platformu ile Intel X-scale işlemciyi birleştiren en son açık teknoloji kullanılarak tasarlanmış ve üretilmiştir.Bu en son teknoloji sayesinde HMI kullanıcıları maksimum kesintisiz kullanım süresi sağlayan hızlı ve güvenilir işlemler yaparlar.Endüstriyeli tip PC (IPC) çözümleri Mitsubishi'nin IPC1000 serisi ürünleri,müşterilere kendi çözümlerini geliştirmeleri için güçlü bir platform sunar.Bu ürünler,üstün performanslı,esnek PC gücü sağlayan ve çok sağlam endüstriyel tasarımı ile uzun çalışma süresi sağlayan ürünlerdir.Yani kullanıcılar IPC1000'i üretim ortamlarına tam güven içinde monte edebilirler.Mitsubishi'nin MELSOFT otomasyon yazılımı aynı zamanda IPC'lerde de kullanılır.Ayrıca MX4SCADA gibi görüntüleme paket programlarını kendi özgün çözümleriniz için kullanabilirsiniz.

MÜKEMMEL İZLENEBİLİRLİK

ESNEK DONANIM

     Doğru görüntüleme yöntemini seçerken,dikkate alınması gereken bir kaç önemli faktör vardır.

-SU KORUMA ÖZELLİĞİ

     Mitsubishi'nin Vision1000 serisi ürünleri,kullanıcının uygulamalarına uygun ve farklı seviyelerde koruma özellikleri içerir.Özellikle her zaman üst seviyede hijyene gerek duyulan gıda sanayiinde IP65 işleme değerine sahip modeller,su püskürterek yıkanabilir.

-HABERLEŞME

     Otomasyonun önemli bir bölümünü haberleşme oluşturur.Haberleşme,Mitsubishi'nin endüstriyel tip modemleri kullanılarak,Fieldbus'dan veri ağlarına ve uzaktan telemetrik çözümlere kadar çeşitli seviyelerde uygulanabilir.Vision1000 ürünleri Ethernet,Profibus ve CC-Link gibi network'lere bağlanabilir.Mitsubishi'nin HMI ve SCADA ürünleri yüzlerce farklı markaya bağlanarak,diğer üreticilerin otomasyon ürünleri ile birlikte de kullanılabilir.

-KULLANIM KOLAYLIĞI

     Mitsubishi HMI'lerin programlanması ve kullanımı çok kolaydır.Tüm paketler kullanıcının hızlı çalışabilmesini sağlayan önceden tanımlı grafik kütüphaneler içerir.Bazı yazılım programlarında,programı HMI ya da IPC'ye yüklemeden önce sistemin çalışmasını kontrol eden simülatörler vardır.

MELSOFT

     MELSOFT otomasyon yazılımı kullanıcıya PLC ve HMI programlama gibi çeşitli çözümler,OPC sunucular ve Active X gibi kullanıcının ürünlerine doğrudan bağlanabilen yazılım elemanları ve MX4SCADA gibi komple görüntüleme paketleri sunar.

SÜRÜCÜ SİSTEMLERİ

Frekans inverterleri,otomasyon teknolojisinde kabul gören ve sıkça kullanılan iyi bir örnektir.İnverterler mühendislere motor hız ve moment performansı üzerinde daha fazla kontrol sahibi olma imkanı verir.Ayrıca,inverterler enerji giderlerini azaltmanın basit ama önemli bir yoludur.Günümüzde tüm dünyadaki pek çok uygulamada yedi milyondan fazla Mitsubishi frekans inverteri kullanılmaktadır.

STANDARTLARA UYUM

     Uluslararası standartlara uyma taahhüdümüz,Mitsubishi inverterlerin tasarımında bize yol göstermektedir.Avrupa'nın CE,Amerika'nın UL ve CUL,Rusya'nın GOST gibi sertifikaları ve yükleme onayları bu standartlardan bazılarıdır.Bu sertifikalar,inverterli makina ve sistem satan ihracatçılara yardımcı olurlar.Mitsubishi inverterler güven ve performans demektir.IMS Müşteri Memnuniyeti Kurulunun Mitsubishi inverterlerinin güvenirliliği ve teknolojisine iki yıl üst üste tam not vermesinin nedeni de budur.

DÜŞÜK MALİYET

     Klasik fanlı ya da pompalı sanayi tipi standart bir motorun fiyatı sadece birkaç yüz Euro'dur.Ancak,bu tip bir motor çalışma ömrü boyunca yüz binlerce Euro değerinde elektrik tüketir.İnverter kullanımı bu sarfiyatı oldukça düşürür.

HER KONUDA AKILLI ÇÖZÜMLER

     Mitsubishi'nin dört tip inverteri vardır:Basit,Ekonomik,Esnek ve Gelişmiş.Bu modellerin her biri en iyi kontrol ve performansı sağlamak için tasarlanmıştır.Ayrıca,seçilen modele bağlı olarak,Mitsubishi inverterler aşağıdaki network'ler ile kullanılabilir:RS485,ModbusRTU,ModbusPlus,Profibus/DP,CC-Link,CANopen,DeviceNet,LONWorks,SSCNET ve Ethernet.Bu yaygın haberleşme yeteneği,inverterin daha kapsamlı otomasyon sistemlerine entegrasyonunu kolaylaştırır.

GELECEĞE GÜÇ KATAR

FR-D700

-MİKRO

     Mitsubishi Electric'in giriş seviyesi serisine ait bu en yeni nesil ürünlerinde,ultra kompakt boyutlarda birçok yeni fonksiyon (güvenilir durdurma işlemi için tasarlanan bir acil durdurma girişi gibi)sunulmaktadır.Akım vektör kontrolü bu frekans inverterinin düşük hızlarda bile her zaman yüksek tork vermesini sağlar.Entegre bir fren transistörü daha iyi fren performansı sağlamak için doğrudan fren direnci bağlanmasını mümkün kılar.FR-D700, fanları,mikserleri ve konveyör bant sistemlerini sürmek için ideal seçenektir.

FR-E700

-KOMPAKT

     FR-E700 Mitsubishi Electric'in kompakt frekans inverterlerinin en yeni neslidir.Geliştirilmiş fonksiyonları ve özellikleri FR-E700 inverterlerini pek çok farklı uygulama için(konveyör bantlar,yük asansörleri,sahne sistemleri,pompalar,fanlar ve ekstruderler gibi)ekonomik ve evrensel bir seçenek haline getirmektedir.Özellikleri arasında entegre bir USB portu,dahili ekran ve ayar potlu "Digital Dial"kontrolü,düşük hız bölgesinde geliştirilmiş güç kapasitesi ve 700 serisi için tasarlanan pek çok opsiyon kartından birini takabileceğiniz yuva sayılabilir.

FR-F700

-ESNEK

     Tüm inverterler enerjiden tasarruf sağlar,ancak F700'de çok daha fazlası vardır.Optimum Uyartım Kontrolü(OEC)denilen yeni bir teknoloji sayesinde,motor için en ideal elektrik koşulları elde edilir.Buda maksimum motor gücü ve yüksek verim demektir.F700 aynı zamanda,motora iyi bir koruma ve değişken yük durumunda hızlı bir şekilde kontrol sağlayarak,yan ve pompa uygulamalarında kullanılmak üzere optimize edilmiştir.

FR-A700

-GÜÇLÜ

     FR-A700 serisi frekans inverterleri gelişmiş bir performans ve güç sağlar.Sahip oldukları RSV(Gerçek Sensörsüz Vektör Kontrolü)teknolojisi maksimum tork ve optimum seviyede düzgün çalışma sağlar.Bu inverterler daha fazla esneklik sağlamak amacıyla dört aşırı yüklenme kapasitesi,kontrollü durma seçeneği ve entegre PLC fonksiyonlarıyla donatılmıştır.FR-A700 inverterleri,dinamik performanslarıyla vinç ve kaldırma ekipmanları,yüksek raflı depolama sistemleri,ekstruderlar,santrifüjler ve sarma sistemleri için idealdir.

ŞİİRSEL HAREKET

     Üretim talepleri arttıkça,az fireli ve üstün kaliteli mal üretme ihtiyacı da artar.Tüm otomasyon alanlarında bunu elde edebilmek için,bu yeni talepleri keşfetmek gerekir.Hızla gelişen alanlardan biri de servo ve hareket kontrol sistemleridir.Hareket kontrolü ile bütünleşen üstün performanslı servo motorların geliştirilmesi,klasik hareket çözümlerinin yerini almaktadır.

HIZ VE PERFORMANS

     Servo motorlar kullanıcıların daha hızlı,daha hassas ve daha kompakt otomasyon çözümleri oluşturmalarını sağlar.Ultra-kompakt fırçasız motorları yaratan Mitsubishi servo motor tasarımında sınırları zorlamaktadır.Tüm Mitsubishi Super serisi (MR-J2S)motorlarda 131072 puls/tur ve tüm MR-J3 serisi motorlarda 262144 puls/tur enkoderler standarttır.Böylece makinenin hızı ve hassasiyeti artar.

TAK-ÇALIŞTIR

     Mitsubishi'nin servo ve hareket kontrol çözümleri,"tak-çalıştır"kavramına dayalı yapısı ile kolay devreye alma ve işletme sağlar.

-BASİT BAĞLANTILAR

     Farklı uzunluklarda ve önceden hazırlanmış kablolar,bir servo motoru bir sürücüye ya da başka bir donanıma çabuk ve hatasız bağlamak demektir.

-OTOMATİK MOTOR ALGILAMA

     Bir Mitsubishi servo motoru bir sürücüye bağladığınızda,otomatik olarak algılanır.Daha sonra doğru parametreler otomatik olarak yüklenerek kullanıma hazır hale gelir.Böylece ayar süresi ve hata yapma oranı azaltılmış olur.

-KOLAY AĞ BAĞLANTISI

     Yüksek hızlı servo ve hareket uygulamaları için,yüksek hızlı özel ağ bağlantısı gerekir.Mitsubishi Servo Sistem Kontrol Network'ü (SSCNET)sadece basit bir konnektör ve kablo bağlantısı kullanarak maksimum 96 ekseni eş zamanlı çalıştıran bir sistem kapasitesi oluşturur.MR-J3 serisi ürünler,tüm parazitleri ortadan kaldıran fiber bazlı SSCNET III network'ünü kullanır.

GÜÇ VE HASSASİYET

GÜÇLÜ SÜRÜCÜLER

     Mitsubishi MR-J3 ve MR-J2 serisi sürücüler,200 V beslemeli olarak 100 W-37KW,400 V beslemeli olarak 600W-110KW güç aralığında mevcuttur.Müşteriler bu yelpazede ihtiyaçları olan çözümleri rahatça bulabilirler.

-PERFORMANS

     900 Hz hız frekans cevabına sahip Mitsubishi servo sistemler dünya klasında performans sağlarlar.

-TİTREŞİM BASTIRMA

     Makinanın performansı genellikle mekanik yapısı ile sınırlıdır.Mitsubishi sürücülerin dahili titreşim bastırma sistemi,bu limitleri ortadan kaldırarak hassas kontrol sağlar,darbe noktasındaki mikro titreşimlerin etkisini azaltır ve kullanıcının daha güvenli bir makine performansı elde etmesine yardımcı olur.

-GERÇEK ZAMANLI UYARLANABİLİR AYAR (RTAT)

     Mitsubishi'nin diğer bir yeniliği olan RTAT tek bir ayar işlemi ile servo sürücüyü kullanıcının makinasına bağlar.Sürücü değişen yük koşullarını devamlı gözlemleyerek,sistemin maksimum dinamik performansa ulaşmasını sağlar.RTAT kontrol sistemi makinenin daha hızlı ve daha hassas çalışmasını sağlar.MR-J3 serisinde daha gelişmiş ve daha yüksek performanslı titreşim bastırma ve gerçek zamanlı uyarlanabilir ayar özellikleri mevcuttur.Farklı tasarımlara sahip bu motorların 50 W'tan 55KW'a kadar çeşitleri mevcuttur.Çoğu uygulamalarda gereken içi boş mil ve yassı tabanlı tasarımlar gibi özel motor seçenekleri de mevcuttur.Ayrıca,Mitsubishi'nin düşük,ultra düşük ve orta ataletli motor tasarımları,kullanıcılara çalışmalarına en uygun motor karakteristiklerini seçme imkanı verir.

-HAREKET KONTROL ÜNİTELERİ

     Mitsubishi,hareket ve pozisyon uygulamaları için pek çok çözüm sunar.Bu çözümler arasında basit darbe serili kontrol üniteleri ve karmaşık hareket kontrol kartları da yer alır.En karmaşık işlemler için ise özel System Q CPU'lar kullanılır.Kullanıcılar en iyi tanıdıkları ve sistem yapısını hızlı,verimli hale getirebilecek yapı ve modelleri kendileri seçebilir.    

HAREKETTE YENİLİK

     Yüksek hız ve hassasiyetli "al-tak"işlemlerinde ve bazı temel montaj çalışmalarında kullanılan robotlar,maliyeti düşüren bir çözüm olarak kabul görmektedir.

SAATTE €1.65

     Robotlar pek çok alanda kullanılırlar ve 7 yıllık ömrü olan bir robotun satın alınması ve işletimi size saatte 1.65 Euro'ya mal olur.

PROGRAMLAMA DİLİ

     Mitsubishi robot kolun programlanması,pek çok kişinin düşündüğünden daha kolaydır.Programlama dili,Basic diline benzer ve gerekli komutları uygulayan bir yapıya sahiptir.Örneğin,MOV komutu "hareket et",HCLOSE komutu "elini kapat"demektir.Ayrıca,tüm Mitsubishi robotlarında aynı dil kullanılmaktadır.

MİTSUBİSHİ ROBOTLARI YAŞAMI KOLAYLAŞTIRIR

     Kullanıcılar Mitsubishi'nin gelişmiş programlama ve simülasyon paketleri olan COSIROP ve COSIMIR'den de yararlanabilirler.Son teknoloji ürünü olan bu yazılımlar,robotun satın alınmadan önce programlanabilmesine ve çalışmaların kopyalanmasına olanak tanır.Böylece sistemin tasarımı ve kurulumu daha hızlı ve kolay olur.Ayrıca olası tehlikeler,robotun kurulumu başlamadan önce belirlenir.

STANDARTLARA UYGUN GELİŞMİŞ KONTROL

     Tüm Mitsubishi robot kontrol üniteleri,standart kumanda yazılımı ile birlikte gönderilir.Böylece kullanıcılar daha sonra ek bir yazılım satın almak zorunda kalmaz.

İŞLEME UYGUN ÇÖZÜM

DİKKATLİ TASARIM

     MELFA serisi eklemli robot kollar güç ve verimliliklerini,piyasada lider olan teknolojileri ve iyi düşünülmüş tasarımları ile sergilerler.

-BAĞLANTI KOLAYLIĞI

     Güç ve pnömatik aksamını tek bir bağlantı noktasında toplayan Mitsubishi robot kolları,kurulum ve kullanım kolaylaştırma sağlar.Ayrıca,her robotun gövdesindeki tutma flanşlarına monte edilmiş basınçlı hava ve sinyal bağlantıları da kullanımı kolaylaştırır.

-STANDART TUTMA PLAKALARI

     Eklemli kollardaki ISO9409-1 yönetmeliğine göre tasarlanmış ve üretilmiş tüm sıkma flanşları,kullanıcının arzusuna göre robotun eline monte edilir.

-UZATILABİLEN EKSEN

     Tüm MELFA robotları ek bir lineer eksen üzerine monte edilerek,robot kolunun uzanma mesafesi ve kullanım alanı arttırılabilir.

-AĞ

     Mitsubishi robot kontrol üniteleri Ethernet ve CC-Link gibi ağlar kullanılarak,daha geniş otomasyon hücrelerine monte edilebilir ve böylece kullanıcı,işlemin her aşamasını kontrol edebilir.

EKLEMLİ ROBOT KOLLAR

     Ağırlığı 3 kiloya kadar olan küçük ve orta boy iş parçaları için,Mitsubishi'nin beş ve altı derecelik boşluklu (DoF)RV-AJ ve RV-A tipi robot kolları kullanılabilir.12 kiloya kadar olan daha büyük iş parçaları için,uzatılmış uzanma kapasitesine sahip 6 eksenli RV-S ve RVSL robot kolları vardır.

SCARA ROBOTLAR

     Mitsubishi'nin SCARA modeli robotları iki bölüme ayrılır.Küçük RP-AH robotların çok yüksek hızlarda önemli miktarda tekrarlama hassasiyeti (+/-0,005 mm)özelliği vardır.Bu özellikleri nedeni ile,mikro devre yerleştirme işlemlerinde ve SMD devre panolarını birleştirme ve kaynak çalışmalarında sıkça kullanılırlar.RH-SH,SCARA robotların ikinci modelidir.Bu modeller paletleme makineleri ve diğer özel kullanımlar için idealdir.Bu robotlar alanın küçük ve iş parçasının yaklaşık 12 kilo olduğu,çabuk hareket gerektiren işlemlerde kullanılabilir.

ÖNCÜ TEKNOLOJİ

     Mitsubishi Elektric 1933'ten beri Alçak Gerilim(LV) devre kesicileri piyasasındadır.Mitsubishi ilk kompakt tip devre kesicilerini geliştirip ürettiğinden beri firma kendini bu alanda araştırma-geliştirme yapmaya ve dünyanın önde gelen devre kesici üreticisi olmaya adamıştır.

YENİLİKLER

     Üstün araştırma ve tasarımlar,kullanıcıya daha fazla kalite,sağlamlık ve güven sunan yeni AG devre kesicilerinin üretimiyle sonuçlanmıştır.Bugünün AG ürünleri,titizlikle tasarlanmış bir teknolojinin sonucudur.PA ürünlerinde (Polimer Aşındırma tipi otomatik üfleyici)kullanılan gövde malzemeleri,daha fazla emniyet ve yüksek gerilimi önleme özelliğine sahiptir.

LİDER ÜSTÜNLÜK

     PA kavramının bir uzantısı olan Jet Basınçlı Hareket (JPT),kesicinin klasik manyetik ürünlere göre daha hızlı çalışmasını sağlar.Yani,devre kesici kendi sınırlı performansını ve devre kesme özelliğini geliştirebilir.Böylece,hem bağlı bulunan cihazlar daha iyi korunur ve hem de kullanıcı için tasarruf sağlar.ISTAC (Darbeli Slot-tipi Hızlandırıcı,yüksek hızlı ark kontrol teknolojisinde kullanılır)gibi diğer teknolojiler ve dijital ETR (Elektronik Kesici Röle)ve VJC(Buhar Jet Kontrolü)alanlarındaki gelişmeler,Mitsubishi'nin Alçak Gerilim ürünlerinin öncü olmasına katkıda bulunmaktadır.

GLOBAL ÜRÜNLER

     Tüm AG ürünleri IEC,UL/CSA ve JIS gibi uluslararası standartlara uyacak şekilde tasarlanmıştır.

KOMPLE ÇÖZÜM

     Mitsubishi açık tip devre kesicilerden kompakt tip devre kesicilere ve manyetik kontaktörlere kadar pek çok alanda hizmet sunar.

-AÇIK TİP KESİCİLER(ACB)

     Bu kompakt Süper AE ürünlerinin 1.000 ile 6.300 Amper arasında kapasite seçenekleri vardır.Ana ünitenin sabit ya da çekmeceli tasarım özellikleri aşırı yük kontrolü,network ve enerji tüketimi seçenekleri ile zenginleştirilebilir.Bu özellikleri sayesinde Mitsubishi'nin ACB üniteleri kullanıcılara pek çok çalışmada rahatlık sağlar.

-KOMPAKT DEVRE KESİCİLER(MCCB)

     Mitsubishi'nin WSS (World Super Series)adını taşıyan serisindeki MCCB'ler 3-1.600 Amper'lik akım aralığında koruma sağlar.Her ünitenin sabit ve soketli modelleri vardır ve elektronik devre kesiciler gibi ek seçenekler de mevcuttur.

-MANYETİK KONTAKTÖRLER,TERMİK AŞIRI AKIM RÖLELERİ,RÖLELER

     MS-N ürün yelpazesi,yük anahtarlama bağlantıları için güvenilir ve isteğe uygun şekillendirilebilir.Bu ürünlerin manyetik kontaktörler,termik aşırı akım röleleri ve kontaktör röleleri gibi çeşitleri vardır.Yerden tasarruf sağlayan bu ürünler benzerlerine göre %25 daha küçüktür.Ayrıca,MS-N modellerinin performansı artırılmıştır.Örneğin,manyetik kontaktörlerin çalışma voltajı,%35'e kadar düşse bile normal çalışmayı hala sağlayabilirler.MS-N ürünlerine kullanıcının özel gereksinimlerine uygun termik aşırı akım röleleri,zaman modülleri,yardımcı kontak ve anahtar durum göstergesi gibi çeşitli seçenekler kullanılabilir.

SEÇİMDE KOLAYLIK

     Mitsubishi'nin bir yazılım aracı olan MELSHORT2,size AG uyumlu sistemlerin konfigürasyonunda yardımcı olur.Çabuk ve kolay seçme işlemi normal çalışma,kesme gerilimi ve gerekli aksesuarlara göre yapılır.

MİTSUBİSHİ ÜRÜNLERİ NERELERDE KULLANILMAKTADIR?

     Mitsubishi ürünlerinin müşteri hizmetleri,ecza sanayindeki ciddi uygulamalardan eğlence sanayindeki görkemli çalışmalara kadar uzanır.Aşağıda,müşterilerimizin geçmişte tamamladığı uygulamalardan bir kaçı yer almaktadır:

-Tarım

     -Bitki sulama sistemleri

     -Bitki işleme sistemleri

     -Hızar atölyeleri (ahşap)

-Bina yönetimi

     -Duman detektörleri izleme

     -Havalandırma ve ısı kontrolü

     -Asansör kontrolü

     -Otomatik döner kapılar

     -Telefon sistemleri yönetimi

     -Enerji sistemleri yönetimi

     -Yüzme havuzları kontrolü

-İnşaat

     -Çelik köprü inşaatı

     -Tünel açma sistemleri

-Yiyecek-içecek

     -Ekmek üretimi(karıştırma/pişirme)

     -Gıda işleme(yıkama/ayırma/dilimleme/paketleme)

-Eğlence

     -Multiplex sinema gösterimi

     -Canlandırma mekatroniği(müzeler/tema parkları)

-Medikal

     -Solunum makinesi testi

     -Sterilizasyon

-Ecza/kimya

     -Dozaj kontrolü

     -Kirlilik ölçüm sistemleri

     -Kriyojenik dondurma

     -Gaz kromotografisi

     -Ambalaj

-Plastik

     -Plastik kaynak sistemleri

     -Enjeksiyon presleri için enerji yönetim sistemleri

     -Yükleme/boşaltma makineleri

     -Kalıp test makineleri

     -Kalıp enjeksiyon makineleri

-Matbaa

-Tekstil

-Taşımacılık

     -Yolcu gemilerinin temizliği

     -Demiryolu araçlarının temizliği

     -Yangın römorku,pompa kontrolü

     -Atık boşaltma kamyonu kontrolü

-Yardımcı hizmetler

     -Atık su arıtması

     -Temiz su pompalama

 


   SİPARİŞLERİNİZ SİPARİŞ TEYİD FORMU ONAYLANDIKTAN VE ÜÇRETİ BANKA HESABIMIZA EFT VEYA HAVALE OLDUKTAN SONRA MALZEMELER  ADRESİNİZE KARGO İLE TESLİM EDİLİR .SATIŞ ÖNCESİ VE SATIŞ SONRASI TEKNİK DESTEK STOKTAN MALZEME TEMİNİ ÜRÜNLERE AİT TEKNİK BİLGİLERLE SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZE HİZMET VERMEKTEYİZ.

 

      FABRİKA ÜRETİM HATALARINA KARŞI ÜRETİCİ FİRMA GARANTİSİ ALTINDADIR.

                 

   SİPARİŞ TELEFONLARI:

CEP   : 0545 856 30 57 

MAİL : mgurotomasyon@gmail.com


                   

 

                      


    
 

 

SİEMENS ÜRÜNLERİNDE KAMPANYA

  SİEMENS MARKA

ÜRÜNLERDE UYGUN FİYATLAR  

CEP: 0545 856 30 57

 

 

 

LS MARKA İNVERTER
     LS MARKA      İNVERTER 
          UYGUN FİYATLAR
          CEP: 0545 856 30 57